Aktualnosci Ameryka

Austin (USA) uznane za jedno z najlepszych miejsc do życia i pracy dla filmowców

Dzisiaj Austin Film Commission ogłosiło, że amerykańskie miasto Austin zostało uznane za jedno z najlepszych miejsc do życia i pracy według magazynu MovieMaker jako filmowiec w 2022 roku, zajmując ósme miejsce z 25 miast w kraju i zajmując czołowe miejsce w Teksasie wśród filmowców.

W tym roku Austin jest jedynym miastem w Teksasie, które znalazło się w pierwszej dziesiątce, a Austin zajmuje miejsce co roku, odkąd Moviemaker prowadził ankietę. MovieMaker wyłonił zwycięzców za pomocą wielu ankiet, badań redakcyjnych dotyczących zachęt stanowych i miejskich oraz przeglądając ostatnio nakręcone produkcje. Różnorodne lokalizacje Austin, kultura filmowa i duża liczba utalentowanych filmowców, którzy nazywają Austin domem, również zostały dodane do rankingu.

To zaszczyt znaleźć się na liście najlepszych miejsc do życia i pracy jako filmowiec MovieMaker” – powiedział Brian Gannon, dyrektor Austin Film Commission. „Mamy w Austin bazę utalentowanych ekip, a także obsadę, lokalnych sprzedawców, firmy produkcyjne i obiekty, dzięki którym Austin jest miejscem produkcji reklamowej, filmowej i telewizyjnej. Dzięki reputacji pielęgnowanej przez ciężko pracujących profesjonalistów z Austin przez ostatnie 45 lat, produkcje, które tutaj kręcą, zawsze wiedzą, że pojawią się na czas, w budżecie i będą świetnie wyglądać.

W 2021 roku w Austin wyprodukowano film fabularny „Hypnotic” w reżyserii Roberta Rodrigueza, z udziałem Bena Afflecka, a także niezależne filmy „Mirasol”, „Czekoladowe jaszczurki”, „Dopasuj mnie, jeśli potrafisz”, „Plus/Minus”. i „Dom za darmo”. Richard Linklater nakręcił także część swojego 20-letniego projektu „Merrily We Roll Along” w Austin w 2021 roku. Hitowy serial CW „Walker” z Jaredem Padaleckim w roli głównej nadal wzywa Austina do domu w drugim sezonie produkcji, podczas gdy HBO jest obecnie pracuje także nad nowym limitowanym serialem Davida E. Kelly’ego „Love & Death” z Elizabeth Olsen w roli głównej. Austin odnotował również wzrost liczby nieskryptowanych produkcji telewizyjnych, ponieważ w mieście kręcono zarówno „Queer Eye” Netflix, jak i „Twentysomethings: Austin”. Po czterech latach spędzonych w Austin, w grudniu zeszłego roku zakończono kręcenie przebojowego serialu AMC „Fear the Walking Dead”. W 2021 r. w Austin odbyły się także dziesiątki zdjęć komercyjnych marek takich jak Ford, Kia, Toyota, Lowe’s, Dell, Tito’s Handmade Vodka, Buick, Samsung, Capital One, Indian Motorcycle i HEB.

Przewodnik turystyczny po Austin
Austin Film Commission jest również podekscytowane uruchomieniem Przewodnika Turystyki Filmowej Austin na stronie VisitAustin.org, w którym znajdują się słynne miejsca filmowania w Austin, które mogą być odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców.

W ciągu ostatnich 50 lat w Austin wyprodukowano setki filmów i seriali telewizyjnych. Wiele kultowych produkcji zawartych w Przewodniku po turystyce filmowej uchwyciło ducha czasu kultury tamtych czasów, w tym oryginalną „Teksańską masakrę piłą mechaniczną”, „Oszołomiony i zdezorientowany”, „Przestrzeń biurowa”, „Piątkowe światła nocne” i wiele innych. Niezależne i hollywoodzkie produkcje filmują w Austin, nie tylko ze względu na gwiezdne ekipy miasta i przyjazny lokalny styl życia, ale także ze względu na różnorodność lokalizacji, a wszystko to w niewielkiej odległości od centrum miasta. Lokalizacje dodają charakteru i estetyki filmowi lub programowi telewizyjnemu, a te ustawienia sprawiają, że tak wiele kultowych produkcji zapada w pamięć. Wiele z tych godnych uwagi lokalizacji to namacalne miejsca, które odwiedzający mogą doświadczyć w prawdziwym życiu, takie jak Top Notch Hamburgers, Mount Bonnell i Long Center. Znajdź więcej kultowych lokalizacji tutaj.

Mamy nadzieję, że The Austin Film Tourism Guide zapewni fanom dużo zabawy i że lokalne firmy przedstawione w tych historycznych programach filmowych i telewizyjnych zauważą wzrost ruchu pieszego z przewodnika. Otrzymujemy telefony z całego świata z pytaniem, gdzie nakręcono „Friday Night Lights” lub „Fear the Walking Dead” i chętnie udostępniamy ten przewodnik, aby każdy mógł odwiedzić miejsca, w których kręcono ich ulubione sceny” – powiedział Gannon.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: