Branża MICE z Chorwacji promuje się w Warszawie
Aktualnosci Chorwacja MICE

Branża MICE z Chorwacji promuje się w Warszawie

Na zaproszenie Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Warszawie, przyjechało 18 firm reprezentujących chorwacką branżę MICE w Chorwacji. Chorwaci przyjechali na workshop z polskimi biurami w celu przekonywania przedstawicieli polskiego przemysłu spotkań. Spotkanie odbyło się 2 kwietnia 2019 w hotelu Raffles Europejski, przy ul. Krakowskie Przedmieście 13 w Warszawie. W warsztatach wzięły udział chorwackie hotele, DMC oraz Convention Bureau.


Goście z Chorwacji reprezentowali głównie hotele z całej Chorwacji. Pojawił się reprezentant największego touroperatora –UNILINE, byli także przedstawiciele dwóch lokalnych Convention Bureau – z Dubrownika i Zagrzebia oraz reprezentanci DMC.

O wadze, jaka przywiązują Chorwaci do naszego rynku świadczy fakt, że w spotkaniu, oprócz dyrektor przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, udział wzięły również: Ana Lelas z centrali Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej z wydziału MICE oraz Tiha Dabac-Golubić – I sekretarz Ambasady Republiki Chorwacji.

Partnerem spotkania było SITE Poland a gościem specjalnym linie lotnicze PLL LOT. Polski przewoźnik w tym sezonie letnim będzie obsługiwał połączenia z Warszawy do Dubrownika, Puli, Splitu, Zadaru i Zagrzebia oraz z Krakowa do Dubrownika.

Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Warszawie, powiedziała: „MICE to raczkujący sektor turystyki w Chorwaci. Z kolei potencjał polskiego rynku MICE jest wielki, a Chorwacja, jako kierunek przemysłu spotkań, nie do końca była znana. Powodem przez lata był brak bezpośrednich połączeń lotniczych. Teraz tej przeszkody nie ma, oprócz tanich przewoźników, LOT będzie łączył dwa polskie lotniska z pięcioma kierunkami w Chorwacji. Wszystkie hotel, które się dzisiaj prezentują w Warszawie, to obiekty wysokiej klasy z przestrzeniami konferencyjnymi.Chciałabym,żeby jeszcze w tym roku do Chorwacji pojechało 10-20 grup MICE-owych.” Na spotkanie przybyło 39 osób z 36 firm (TC)

źródło: materiały prasowe, zdjęcie tytułowe: Chorwacka wspólnota Turystyczna, fot. Boris Kačan

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics