Wizz Air poszukuje pracowników w Polsce. Na co można liczyć?
Aktualnosci Transport

Wizz Air poszukuje pracowników w Polsce. Na co można liczyć?

Linia lotnicza Wizz Air, po pandemii stawia na dalszy intensywny rozwój i planuje pozyskanie nowych pracowników. Przewoźnik w Polsce chce zatrudnić docelowo 200 osób do załóg pokładowych. Właśnie startują spotkania rekrutacyjne przewidziane na 15 czerwca (Katowice), 20 czerwca (Waszawa, Wrocław), 22 czerwca (Kraków), 23 czerwca (Gdańsk), 30 czerwca (jeszcze raz Katowice).

Andras Rado, starszy menedżer ds. rekrutacji załóg pokładowych, na spotkaniu z dziennikarzami w Warszawie powiedział że celem Wizz Air jest zatrudnienie 200 pracowników, którzy po odpowiednich szkoleniach rozpoczną pracę jako personel pokładowy. Poszukiwani są także piloci, najlepiej z doświadczeniem. Linia w 2030 r. deklaruje zwiększenie flotę samolotów do 500 maszyn co wymusi zatrudnienie prawie 20 tys. nowych pracowników w tym czasie.

„W Polsce zależy nam głównie na zatrudnieniu stewardes i stewardów”  jak podkreślił Andreas Rado i „nie muszą być to osoby z doświadczeniem na pokładach samolotów”. Warunkiem zatrudnienia jest ukończenie 18 lat oraz komunikatywna znajomość języka angielskiego. Rozmowy rekrutacyjne będą prowadzone w formie assessment center (m.in. rozmowy, ćwiczenia zespołowe weryfikujące umiejętność pracy zespołowej), a decyzje o zatrudnieniu mają być podejmowane niezwłocznie. Wizz Air’owi zależy także na zatrudnieniu pilotów, najlepiej z doświadczeniem na samolotach typu Airbus, w które wyposażona jest flota linii. Jak podkreślił Andreas Rado „poszukujemy jak najwięcej ludzi z pasją”

Wybrani kandydaci rozpoczną odpowiednie szkolenie już w ciągu kilkunastu dni od pozytywnej decyzji po rekrutacji. Odbędzie się ono w miejscu pobytu pracownika i będzie trwało od czterech do sześciu tygodni w zależności od doświadczenia kandydata. W trakcie szkolenia nowi pracownicy będą otrzymywali dodatek szkoleniowy. W Budapeszcie (stolicy Węgier) odbywają się ćwiczenia praktyczne na symulatorach i w basenie oraz egzamin końcowy. Koszty pobytu w całości pokryje Wizz Air.

Jakie warunki pracy?

Personel pokładowy (oprócz pilotów) zatrudniany na podstawie umowy o pracę. Natomiast osoba zatrudniona w Polsce (polskie prawo pracy), może pracować w bazie Wizz Air zagranicą i wybrać dowolną bazę. Na początku zawierane są 2 umowy na czas określony 18 miesięcy. Po 3 latach podpisywana jest umowa na czas nieokreślony.

Wynagrodzenie nowych pracowników uzależnione jest od stażu pracy mogą liczyć w Wizz Air na zarobki zależne od stażu. Początkujące stewardesy i stewardzi otrzymają podstawę ponad 24 tys zł. brutto rocznie. Do tego dojdzie dodatkowe wynagrodzenie za wylatane godziny (70 – 125 zł za lot, tzw. sektor). Na wyższe stanowisko można będzie awansować po dziewięciu miesiącach pracy. Według wyliczeń Andreasa Rado średnia pensja miesięczna brutto stewardesy i stewarda na stanowisku Cabin Attendant wyniesie ok. 5,6 tys. zł. Jako bonusy firma proponuje zniżkowe bilety. Każdy pracownik będzie mógł podróżować na dowolnej trasie i to z pełnym bagażem za jedyne 25 euro. Bliscy pracownika kupią bilety z rabatem.

Rekrutacja nowych członków załóg Wizz Air prowadzona jest także w innych krajach a linia w bieżącym roku planuje obsłużyć ok. 27,1 mln pasażerów, oferując 197 kierunków w 53 krajach. Obecnie węgierski przewoźnik dysponuje 154 maszynami Airbus typu A320ceo, A321ceo, A320neo i A321neo, rozlokowanych w 40 bazach, w 17 krajach. Linia do 2030 r. deklaruje zwiększenie flotę samolotów do 500 maszyn oraz zatrudnienie prawie 20 tys. nowych pracowników.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics