City break w Marrakeszu – perła Maroka na wyciągnięcie ręki
Afryka Aktualnosci Maroko Transport

City break w Marrakeszu – perła Maroka na wyciągnięcie ręki

Już 31 października ruszą bezpośrednie loty z Warszawy do Marrakeszu. Połączenia do jednego z najciekawszych miast Maroka będą realizowane dwa razy w tygodniu przez Wizz Air. To dobry pomysł na kilkudniowy pobyt, który warto zaplanować już teraz. W 2017 Maroko odwiedziło 54 000 turystów z Polski, a w 2018 przewiduje się, że będzie to aż 80 000 podróżnych. 

Marrakech jardins Majorelle, fot. arch. redakcji

Maroko to lubiany przez Polaków kierunek. Linie lotnicze Wizz Air zdecydowały się na uruchomienie kolejnego po Agadirze połączenia do Maroka. Jak mówi Rachid Ennaciri, dyrektor Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki, to kolejny ważny krok, który wzmocni popularność Maroka. – Bardzo się z tego cieszymy. Marrakesz to przepiękne miasto z bogatą historią. Nawet podczas krótkiej wizyty da się poczuć niepowtarzalną atmosferę i egzotykę tego miejsca. Oferta noclegowa jest bardzo bogata, od luksusowych hoteli po skromne hostele, każdy znajdzie coś dla siebie – zachęca. Wprowadzenie tej trasy to kolejny etap rozbudowy siatki połączeń Wizz Air. – Po raz pierwszy w naszej ofercie pojawia się możliwość podróży z Warszawy do Marrakeszu. Klienci mają więc wyjątkową szansę odkrywania bogatej kultury Maroka, malowniczej architektury i doskonałej kuchni – podkreśla Andras Rado, manager ds. komunikacji korporacyjnej przewoźnika.

Medersa Ben Youssef Marrakech mŽdina, fot. arch. redakcji

Wiele wieków historii

Podróż do „Czerwonego Miasta” to gratka dla tych, którzy lubią zwiedzać. Na liście miejsc obowiązkowych dla fanów historii znajdą się z pewnością grobowce dynastii Saadytów, uznane za jedne z najpiękniejszych na świecie, pałac El Bahia, w którym można zobaczyć wyjątkowe wnętrza czy medresa Ben Youssef, będąca przykładem misternej sztuki zdobienia drewna cedrowego i stiuków. Do mniej popularnych, ale niezwykle pięknych miejsc należą ruiny pałacu królewskiego El Badi czy muzeum Dar Si Said, z bogatą kolekcją dywanów z różnych części Maroka. 

Plac Jemaa el Fna wieczorem zamienia się w jeną wielką jadłodajnię pod gołym niebem, fot. arch. redakcji

Marrakesz tętniący życiem

Jest w Marrakeszu miejsce, w którym bije serce miasta. To plac Jemaa El Fna, który w dzień tętni życiem, ale po zachodzie słońca ukazuje się w pełnej krasie. Dźwięki muzyki i piszczałki zaklinaczy węży mieszają się z gwarem rozmów i nawoływaniem kupców. Po zakupach na największym bazarze w mieście warto skusić się na przysmaki oferowane w garkuchniach, które smakują tam wyjątkowo. Dookoła placu znajduje się też wiele restauracji i kawiarni, z dachów których można oglądać codzienny spektakl. 

Dar Rhizlane Marrakech, fot. arch. redakcji

Miasto mody

Yves Saint Laurent zakochał się w Marrakeszu już w latach 60. Ślady jego pobytu w tym mieście można odnaleźć w przepięknym Ogrodzie Majorelle, który mieści pawilon będący dawnym domem artysty, a dziś muzeum Sztuki Berberyjskiej. Po sąsiedzku znajduje się Muzeum Yves Saint Laurent z dziełami kreatora mody, które zostało otwarte w listopadzie ubiegłego roku. Siostrzana placówka została uruchomiona w tym samym czasie w Paryżu. 

Warto wspomnieć, że co roku jesienią w Marrakeszu odbywa się Oriental Fashion Show, podczas którego pokazywane są stroje wzorowane na wspaniałym designie marokańskim, sięgającym po tradycyjne motywy.   

Marrakesz, Ogrody Menara a w tle Góry Atlas, fot. arch redakcji

Loty

Loty z Warszawy do Marrakeszu będą się odbywały w sezonie zimowym w środy i niedziele. Pierwszy lot zaplanowany jest na 31 października br. Ceny biletów zaczynają się od 29,99 euro (bilet w jedną stronę, zawiera podatki i opłaty obowiązkowe). Loty realizowane będą samolotami Airbus A320 (180 foteli) lub Airbus A321 (320 foteli). Bilety można rezerwować na stronie www.wizzair.com. 

zdjęcie tytułowe: koutoubia marrakech, fot. arch. redakcji

(TC)

Marrakesz Grobowce Saadytow, fot. arch. redakcji

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics