Start sezonu zimowego w Ischgl
Austria Europa Narty

Start sezonu zimowego w Ischgl

Ośrodek narciarski w Ischgl otwarty będzie już od 22 listopada, a dwa dni później, na legendarnym koncercie otwarcia sezonu narciarskiego, „Top of the Mountain Opening Concert”, wystąpi zdobywca licznych platynowych płyt Jason Derulo. W sezonie zimowym 2018/19 przygotowano również wiele nowości. Należą do nich: najdłuższa na świecie, wyprzęgana, 6-osobowa kolejka krzesełkowa Gampen E4, nowoczesna, stylowo zaprojektowana restauracja samoobsługowa „Ischgl Slopefood” przy stacji dolnej kolejki Gampenbahn oraz restauracja górska Gampenalpe i nowy stok.

  • występ supergwiazdy Jasona Derulo
  • rekordowa kolejka krzesełkowa
  • dwie restauracje na terenie ośrodka narciarskiego

Począwszy od sezonu zimowego 2018/19, ośrodek narciarski w Ischgl wzbogaci się o kilka atrakcji: dzięki nowej, wyprzęganej, 6-osobowej kolejce krzesełkowej Gampen E4 z osłonami, entuzjaści sportów zimowych mogą cieszyć się rekordową konstrukcją, pokonującą ponad 924 metrów różnicy wysokości w drodze na Palinkopf. Całość w unikalnym wzornictwie, od bramek dostępu po tapicerkę wygodnych foteli, których oparcia zdobią wizerunki gwiazd z królestwa zwierząt z otaczających gór, takich jak kozice, świstaki czy orły przednie. Ponadto zgłodniałych sportowców zimowych z pewnością ucieszy nowa i bardzo stylowa restauracja samoobsługowa „Ischgl Slopefood” przy stacji dolnej kolejki Gampenbahn, serwująca dania w szybkim stylu, podobnie jak w lokalach typu fast-food. Tych, którzy jednak wolą jeść w nieco bardziej przytulnej atmosferze, ośrodek zaprasza do nowo wybudowanego, rustykalnego schroniska narciarskiego Gampenalpe, około 400 metrów od dolnej stacji kolejki Gampenbahn. Zamówić tu można dania tradycyjnej, regionalnej kuchni tyrolskiej.

W tym roku Ischgl rozpoczyna sezon zimowy oferując jeszcze więcej przyjemności z jazdy na nartach. Wyjątkowo dobrze prezentuje się m.in. nowo powstała czerwona trasa 68 b, wiodąca od stacji górnej Mullerbahn M2 do Alp Trida o łącznej długości jednego kilometra. Ta wyposażona w system sztucznego naśnieżania trasa pokonuje 250 m różnicy wzniesienia terenu. W rezultacie ośrodek narciarski Silvretta Arena dysponuje na ten moment aż 239 kilometrami tras. Sezon zimowy potrwa dłużej niż zwykle, bowiem otwarcie planowane jest już na 22 listopada – tak wcześnie, jak nigdy dotąd. Ostatnim dniem na nartach będzie zaś 1 maja 2019.

Koncertowe atrakcje w Ischgl

Koncertowa zima w Ischgl jest pełna ciekawych wydarzeń: sezon zimowy zostanie otwarty w tym roku 24 listopada 2018 roku przez amerykańskiego rapera i gwiazdę muzyki pop, Jason’a Derulo, w ramach legendarnego koncertu „Top of the Mountain Opening Concert”. Od godz. 18:00 na scenie plenerowej na Silvrettaparkplatz wystąpi wielokrotnie nagradzany platynowymi płytami artysta, wykonawca takich hitów jak „Colors” (oficjalny hymn Coca-Coli na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2018), „In My Head”, „Want To Want Me” lub „Whatcha Say”. Johannes Oerding zadebiutuje zaś w Ischgl, w samym sercu ośrodka narciarskiego, na słynnej na całym świecie scenie Idalp, na wysokości 2320 metrów nad poziomem morza, w ramach wielkanocnego koncertu „Top of the Mountain Easter Concert”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00 w dniu 21 kwietnia 2019 r. Piosenkarz wykona swoje słynne utwory takie jak „Kreise”, „Alles brennt” i „Heimat”. Główny wykonawca koncertu na koniec sezonu „Top of the Mountain Closing Concert”, 30 kwietnia 2019, zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

Nowa kolejka Gampenbahn: Rekord świata i niepowtarzalny design

W tym sezonie, dzięki budowie nowej kolejki Gampenbahn, entuzjaści sportów zimowych będą mogli cieszyć się spokojniejszą i bardziej komfortową jazdą na Palinkopf. Po 30 latach pracy, stara, 4-osobowa kolejka krzesełkowa została rozebrana i zastąpiona przez wyprzęganą, 6-osobową kolejkę krzesełkową najnowszej generacji, firmy Doppelmayr, o wydajności 2800 osób na godzinę. A pokonuje aż 924 metry różnicy wysokości terenu – jest to największa różnica poziomów, jaką pokonuje jakakolwiek wyprzęgana, 6-osobowa kolejka krzesełkowa z osłonami na świecie. Kolejka górska Palinkopf została zaprojektowana zupełnie na nowo, zaczynając od bramek, a na obiciu wygodnych siedzeń kończąc. Ciekawą atrakcją są oparcia 122 nowych, 6-osobowych foteli, które zostały ozdobione zdjęciami kozic, świstaków oraz innych zwierząt z otaczających gór, czyniąc każdy fotel unikatowym. Nowe fotele są również wyjątkowo szerokie (52 cm), mają ergonomiczny kształt, są podgrzewane oraz dysponują ulepszoną barierką zabezpieczającą. Ponadto, dzięki nowoczesnej konstrukcji kolejka pracuje bardzo cicho i generuje dużo mniej wibracji.

Stacja dolna kolejki Gampenbahn (1924 m n.p.m.) znajduje się w tzw. Fimba, w samym sercu Silvretta Arena. Stamtąd, w około 8 minut, kolejka pokonując 21 podpór dostarcza entuzjastów sportów zimowych do stacji górnej kolejki Gampenbahn znajdującej się na wysokości 2848 m n.p.m., pokonując przy tym rekordowe 924 metry wysokości. Stara, 4-osobowa kolejka krzesełkowa, po 30 latach pracy i około 13 milionach przejazdów w Ischgl, znalazła już nowy dom, w mieście Taraz w Kazachstanie.

25.1.2017

Ischgl Slopefood i Gampenalpe: Dwie nowe restauracje w ośrodku narciarskim

Wraz z początkiem sezonu narciarskiego entuzjaści sportów zimowych znajdą w pobliżu nowej kolejki Gampenbahn dwie nowe, różniące się pod względem stylu, restauracje.

Tuż przy stacji dolnej kolejki Gampenbahn znajdziemy nową, stylową restaurację samoobsługową. W „Ischgl Slopefood” możemy zjeść dania inspirowane sztuką kulinarną typu „streetfood”, m.in. hamburgery podawane z wagonika kolejki gondolowej.

Natomiast Ci, którzy preferują klasyczną obsługę w przytulnej atmosferze górskiej chaty, w nowej restauracji Gampenalpe skosztować mogą tradycyjnej, regionalnej kuchni tyrolskiej. Nowo wybudowana restauracja dysponuje 100 miejscami i znajduje się na wysokości 1990 m n.p.m., zaledwie 400 metrów od stacji dolnej kolejki Gampenbahn i bezpośrednio przy czerwonym stoku narciarskim nr 40.

(TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics