Dobre wieści napływają z Tunezji
Afryka Aktualnosci Tunezja

Dobre wieści napływają z Tunezji

Belgowie wracają szturmem do Tunezji a od momentu zmniejszenia poziomu ostrzeżenia przez belgijskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wobec turystów wyjeżdżających do Tunezji, zainteresowanie tym kierunkiem znacznie wzrosło. Lokalni organizatorzy turystyki zareagowali natychmiastowo: belgijskie TUI ogłosiło, że planuje rozpocząć loty do Tunezji już 31 marca, a w ślad zanim rusza Tomas Cook, który startuje 8 kwietnia, donosi belgijska telewizja RTBF.

„Od tygodnia, czyli od momentu zmniejszenia ostrzeżenia przez MSZ, notujemy 60% wzrostu liczby rezerwacji do Tunezji. Mamy nadzieję, że ta tendencja będzie się utrzymywać w najbliższych tygodniach” potwierdza Nassri Chaouki, szef biura podróży Your Travel Escape.

Sidi Bou Said to malownicze miasto w Tunezji założone w XV w. przez hiszpańskich Maurów, fot. archiwum redakcji

Jeden z największych belgijskich dzienników La Libre również informuje o zmianach na belgijskich rynku turystyki wyjazdowej, cytując biura podróży. TUI w swoim komunikacie podkreśla, że docenia wysiłki Tunezji mające na celu przyciągnięcie na nowo turystów belgijskich do kraju. Dodatkowo na atrakcyjność kraju wśród turystów mają wpływ bardzo korzystne ceny wakacji. Tomas Cook również optymistycznie patrzy na rozwój sytuacji, ogłaszając, że zaledwie tydzień po otwarciu rezerwacji do Tunezji, prawie wszystkie miejsca w samolotach zostały zajęte, co daje Tunezji miejsce w piątce najczęściej rezerwowanych kierunków turystycznych mijającego tygodnia.

Belgowie to jedni z najczęściej odwiedzających Tunezję Europejczyków, a rynek belgijski jest jednym z kluczowych dla turystyki tunezyjskiej, corocznie obsługiwał on ok. 150 000 turystów. Powrót największych touroperatorów jest bardzo dobrym sygnałem i zapowiedzią udanego sezonu turystycznego w kraju jaśminu.

Rzymski amfiteatr w Al-Dżamm we wschodniej Tunezji, fot. archiwum redakcji

Polscy turyści także wracają coraz liczniej do Tunezji. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w niedawno opublikowanym komunikacie doceniło wysiłki rządu Tunezji w podnoszeniu standardów bezpieczeństwa. Większość polskich organizatorów turystyki (Nowa Itaka, TUI, Rainbow Tours, Sun&Fun Holidays, Oasis Tours, Exim Tours, Prima Holiday) oferuje Tunezję w swoich katalogach na lato 2017 i pierwsze loty startują już 27 kwietnia. Na polskim rynku daje się zauważyć wzrost zainteresowania tym kierunkiem w stosunku do poprzedniego roku, co oznacza, że Tunezja zdecydowanie wraca do planów wakacyjnych Polaków. (TC)

źródło: Tunezyjski Urząd ds. Turystyki w Warszawie

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics