Dubaj, nowości w 2020 roku
Aktualnosci BIZNES Bliski Wschód Dubaj Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dubaj, nowości w 2020 roku

Dubaj nie zwalnia tempa. Największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, stolica emiratu Dubaj, położone na południowym wybrzeżu Zatoki Perskiej w 2019 liczył ok. 3,3 mln mieszkańców. W 2018 roku miasto odwiedziło 16,66 mln turystów z całego świata – był czwartym najczęściej odwiedzanym miastem świata po Bangkoku, Londynie i Paryżu. W pierwszej połowie 2020 roku również nie zabraknie wyjątkowych wydarzeń i atrakcji!


Ain Dubai

PRZEŁOMOWE WYDARZENIA DLA MIASTA

  • urodziny Burj Khalifa

W styczniu 2020 roku Burj Khalifa czyli najwyższy budynek na świecie, obchodzi swoje 10. urodziny. Budynek stał jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Emiratu i panoramy całego miasta. Od chwili otwarcia w 2010 roku przyciąga odwiedzających z całego świata.

Burj-Khalifa
  • Rezygnacja z plastików

Międzynarodowe dubajskie lotnisko DXB od 1 stycznia 2020 roku zrezygnowało z korzystania z jednorazowych plastikowych artykułów. Dotyczy to sztućców, słomek i toreb na zakupy we wszystkich sklepach i restauracjach. Drugi port lotniczy w Emiracie –  Dubaj-Al Maktoum (DWC) również wyeliminuje artykuły plastikowe jednorazowego użytku, zmniejszając ich zużycie o 5500 ton każdego roku.

  • Bezpłatna woda

Od tego roku wszystkie dubajskie restauracje i hotele w celu zmniejszenia ilości plastiku od będą oferować gościom nieodpłatnie filtrowaną wodę jako alternatywę dla wody butelkowanej.

FESTIWALE

Powraca kolejna edycja Dubai Food Festival. Potrwa aż 18 dni: od 26 lutego do 14 marca 2020 roku, oferując smaki, którym nie sposób się oprzeć! To prawdziwe święto gastronomii i jedyny festiwal kulinarny na Bliskim Wschodzie, odbywający się na terenie całego miasta. Goście będą mogli „wgryźć się” w różnorodną ofertę gastronomiczną Emiratu. Na uczestników czekają liczne promocje kulinarne oraz różnorodne wydarzenia, promujące unikatową ofertę kulinarną Dubaju.

DFF 2019 Beach Canteen

Taste of Dubai to trzydniowe, pełne rozmachu wydarzenie, podczas którego prezentują się szefowie kuchni, najlepsze restauracje i wiodące marki na rynku żywności i napojów. Kolejna edycja odbędzie się w dniach 12–14 marca 2020 roku w Dubai Media City Amphitheatre.

Ramadan in Dubai

Międzynarodowe targi sztuki Art Dubai przyciągają artystów, wystawców i kolekcjonerów z całego świata. To jedno z najważniejszych wydarzeń w Dubaju związanych ze sztuką. Podczas targów prezentują się także nowe, nieodkryte jeszcze talenty. Tegoroczna 14. edycja odbędzie się w dniach 25–28 marca 2020 roku w Madinat Jumeirah.

Święty miesiąc Ramadan to idealny czas, w którym można poznać miasto od zupełnie innej strony. W tym czasie organizowanych jest wiele unikatowych wydarzeń oraz spotkań. Jest to również doskonała okazja do odkrywania lokalnej kultury. W tym roku Ramadan rozpocznie się 24 kwietnia.

Ramadan in Dubai

ATRAKCJE

Ain Dubai na wyspie Bluewaters to kolejna pozycja na liście rekordów pobitych przez Dubaj. Dubajski diabelski młyn ma wysokość 250 metrów i jest największą tego typu atrakcją na świecie. Można z niego podziwiać imponującą panoramę miasta oraz jego słynne zabytki takie jak Burdż al-Arab, Palm Jumeirah i Burj Khalifa. Na wyspie Bluewaters znajdują się także hotele, sklepy, restauracje oraz budynki mieszkalne.

Muzeum Przyszłości założone przez Dubai Future Foundation, będzie prezentować na interaktywnych ekranach największe światowe innowacje, prototypy i wynalazki. Będą tam organizowane również zaawansowane kursy, warsztaty i dyskusje z wykorzystaniem najnowszej technologii i rozwiązań naukowych.

Museum of The Future
  • Biblioteka Muhammada ibn Raszida (Mohammed Bin Rashid Library)

Biblioteka Muhammada ibn Raszida będzie gromadzić najnowsze i najczęściej nagradzane publikacje skierowane do czytelników w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Łącznie będzie to ponad 4,5 miliona książek, 1 milion audiobooków i 2 miliony e-booków. Na terenie obiektu o powierzchni 92 903 m2, zlokalizowanego w Al-Dżadaf z widokiem na Dubai Creek, znajdzie się także teatr, mieszczący 500 widzów. Biblioteka będzie miejscem organizacji spotkań oraz festiwali edukacyjnych i kulturalnych.

Mohammed Bin Rashid Library

INWESTYCJE

Route 2020 to projekt przedłużenia o 15 km dubajskiego metra, aby ułatwić komunikację podczas Expo 2020. Metro będzie zatrzymywać się przy: The Gardens, Discovery Gardens, Al Furjan, Jumeirah Golf Estates i Dubai Investment Park, z końcową stacją na terenie Expo 2020. Otwarcie planowane jest na maj 2020 czyli na 5 miesięcy przed otwarciem Expo. W ciągu godziny w jednym kierunku metro będzie mogło przewieźć 23 000 pasażerów. Szacuje się, że dziennie metro przewiezie 125 000 ludzi. Budowany odcinek będzie obsługiwał teren Expo 2020 oraz jego okolice: od Expo Village po Expo Mall w kierunku zachodnim i Expo Yard w kierunku wschodnim.


Burj Khalifa

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: