DUBAJ ODWIEDZIŁO 16,73 MILIONÓW TURYSTÓW W 2019 R.
Aktualnosci BIZNES Bliski Wschód Dubaj

DUBAJ ODWIEDZIŁO 16,73 MILIONÓW TURYSTÓW W 2019 R.

Miniony rok stanowił dla branży turystycznej w Dubaju doskonałe zwieńczenie dekady: 16,73 milionów turystów z całego świata spędziło przynajmniej jedną noc  w Emiracie. W stosunku do zeszłego roku jest to wzrost o 5,1%. 

Według rankingu MasterCard Global Destination Cities Index 2019 Dubaj po raz piąty z rzędu znalazł się na czwartym miejscu wśród najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Najwięcej turystów przyjechało z Indii, Arabii Saudyjskiej, Wielkiej Brytanii, Omanu, Chin i Rosji – łącznie ponad siedem milionów osób. 

Jednak zeszły rok był nie tylko rekordowy pod względem liczby turystów. Wzmocniła się także rola turystyki jako jednego z głównych czynników rozwoju gospodarczego Dubaju. Turystyka stanowi obecnie 11,5% PKB. Bezpośrednie wydatki na turystykę międzynarodową wyniosły 27,9 mld dolarów, plasując Dubaj na trzecim miejscu na świecie. 

Helal Saeed Almarri, dyrektor generalny Dubai Tourism powiedział: „Podczas ostatniej dekady, a zwłaszcza w 2019 roku, Dubaj cieszył się niesamowitą popularnością wśród turystów z całego świata. Emirat stale dąży do tego, aby stać się najpopularniejszym i najchętniej odwiedzanym miastem na świecie. Pomimo niepewnej międzynarodowej sytuacji gospodarczej, widzimy szansę na dalszy znaczący wzrost w 2020 r. ”

Ten rok powinien być punktem zwrotnym dla Dubaju. 20 października rozpoczyna się międzynarodowe EXPO, które będzie pierwszym w historii EXPO organizowanym na Bliskim Wschodzie.

Pełny raport: 2019StakeholderReportEnglish

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: