DUBAJ PROMUJE SZTUKĘ, KULTURĘ I DZIEDZICTWO NA ARABIAN TRAVEL MARKET
Bliski Wschód Dubaj LIFESTYLE Targi

DUBAJ PROMUJE SZTUKĘ, KULTURĘ I DZIEDZICTWO NA ARABIAN TRAVEL MARKET

Podczas 28. edycji targów turystycznych Arabian Travel Market 2021 (ATM), Dubajski Departament Turystyki, Marketingu i Handlu (DTCM) zaprezentował emirat jako główne centrum kulturalne, o bogatej historii i dziedzictwie. W trakcie wydarzenia odbywającego się w dniach 16-19 maja w Dubai World Trade Centre, Dubai Tourism zaprezentował 14 oryginalnych prac 10 utalentowanych emirackich artystów i fotografów, starannie wybranych przez Dubai Culture. Prace pokazały piękno miasta, przedstawiając je z nowych, interesujących perspektyw. Prezentacja twórczości utalentowanych artystów odzwierciedliła misję Dubaju, którą jest wspieranie lokalnych i międzynarodowych twórców. Pokazała także zaangażowanie DTCM i Dubai Culture w rozwój turystyki kulturowej zgodnie z celami strategii Dubai Creative Economy, zaproponowanej przez Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, wiceprezydenta i premiera Zjednoczonych Emiratów  Arabskich oraz władcę Dubaju.

Issam Kazim, dyrektor generalny Dubai Tourism powiedział: „Sztuka i kultura są nieodłącznym elementem życia w Dubaju, który jest kierunkiem słynącym z różnorodności, obejmującej również kulturę i dziedzictwo. Wystawienie w czasie targów ATM na stoisku Dubaju wyjątkowych prac stworzonych przez utalentowanych Emiratczyków podkreśla nasz cel, którym jest przedstawianie miasta jako światowego centrum sztuki i kreatywności , a także podkreślenie wpływu kultury na rozwój turystyki”.

by JAMAL HABROUSH AL SUWAIDI, Love – Blue

Organizując liczne wystawy i wydarzenia, miasto konsekwentnie potwierdza swoją wysoką pozycję jako wiodące centrum artystyczne i kulturalne, przyciągające i skupiające najbardziej innowacyjne talenty z całego świata. Dubaj jest także doskonałym miejscem do odkrywania sztuki Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Azji Południowej.

„Kluczowym celem dla Dubai Tourism w 2021 roku i później jest wspieranie i promowanie atrakcji kulturalnych, będących głównym magnesem przyciągającym turystów. Skupimy się również na przyciąganiu do miasta przedsiębiorców i innowatorów oraz tworzeniu unikalnych projektów, które wspomogą rozwój sektora kultury””dodaje Kazim.

Shaima Rashed Al Suwaidi, dyrektor Działu Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej oraz p.o. dyrektora Generalnego Departamentu Sztuki i Literatury w Dubai Culture, powiedziała: „Prezentacja emirackich twórców pokazuje różnorodność talentów artystycznych w Dubaju. Udzielanie wsparcia takim osobom jest zgodne z naszą strategią, której celem jest prezentacja Dubaju jako miejsca skierowanego dla wszystkich miłośników sztuki. Emirat ma być centrum różnorodności kulturowej, kreatywności i dialogu kulturowego. Wspieranie tego typu inicjatyw jest zgodne ze strategią Dubai Creative Economy, w której chcemy stymulować wzrost gospodarczy poprzez rozwój kultury, sztuki i dziedzictwa oraz z dumą promować je na całym świecie. Jest to również zgodne z wizją promowania emiratu jako globalnego centrum kultury, inkubatora kreatywności i tętniącego życiem ośrodka dla talentów.”

Na dubajskim stoisku na targach można zobaczyć wiele imponujących dzieł. Jednym z nich jest „Blue” Jamala Al Suwaidi. Jest to rzeźba z serii „Love” zainspirowana jego związkiem z lokalnym emirackim środowiskiem. Artysta komentuje wpływ Dubaju na jego rzeźbę: „Pomysł po raz pierwszy przyszedł mi do głowy w 2013 roku, kiedy podróżowałem przez pustynię w ramach wyprawy fotograficznej. Zauważyłem wtedy dwa drzewa Al Ghaf. Z jednej strony były one odizolowane od siebie nawzajem, a jednocześnie stanowiły duet, zapewniając sobie towarzystwo i wsparcie. Zainspirowała mnie prostota natury na pustyni. Dotarło do mnie, że miłość można znaleźć w całym wszechświecie”.

by Ahmed Alenzi

Obok pracy Al Suwaidiego znajduje się abstrakcyjny olejny obraz autorstwa Abdulqadera Alraisa i rzeźba Ahmeda Alenzi. Do kolekcji dzieł sztuki dołączają fotografie Ahmeda Alenzi, Abdulaziza Albastaki, Maithama Al Aboodi i Musaaba Almessabi wyróżnione na konkursie The Hamdan Bin Mohammed Bin Rashid Al Maktoum International Photography Awards – corocznym wydarzeniu prezentującym jedne z najlepszych ujęć Zjednoczonych Emiratów Arabskich.  Fotografie przedstawiają dubajskie kontrasty oraz jego magiczny urok,  przekonując dlaczego jest to jedna z najlepszych destynacji podróżniczych na świecie.

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: