Koronawirus w Polsce! Ministerstwo zdrowia potwierdziło informacje
Aktualnosci zdrowie

Koronawirus w Polsce! Ministerstwo zdrowia potwierdziło informacje

Potwierdziły się niepokojące informacje. Okazuje się, że koronawirus, który rozprzestrzenia się po świecie z prędkością światła, właśnie dotarł do Polski!

W Warszawie odbyła się konferencja ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Poznaliśmy najnowsze informacje dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa. Okazuje się, że wirus, który opanował już wiele państw europejskich, pojawił się także w Polsce!


Koronawirus w Polsce! Minister zdrowia potwierdził te informacje.

W Polsce pojawił się pierwszy przypadek koronawirusa. Pierwszy oficjalny przypadek został potwierdzony w województwie lubuskim. Pacjent sam zgłosił się do lekarza i obecnie przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Minister zdrowia zdradził też stan zdrowia chorego.

„Dzisiaj w nocy otrzymaliśmy dodatnie wyniki pierwszego pacjenta, który ma potwierdzone zachorowanie na koronawirusa w Polsce. To pacjent w województwie lubuskim, leży w szpitalu w Zielonej Górze, czuje się dobrze- poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zarażony pacjent przyjechał do Polski z Niemiec. Wrócił do kraju i poczuł się na tyle źle, że zgłosił się do lekarza. Minister zdrowia zaapelował o to, aby uszanować jego prywatność. Zaznaczył też, że wszystkie osoby, które miały kontakt z chorym zostały objęte kwarantanną.”

„Rodzina i wszystkie osoby, które się z nim kontaktowały, zostały objęte kwarantanną domową. Pozwólmy pacjentowi wrócić do zdrowia” – dodał minister zdrowia.

Co musisz wiedzieć o koronawirucie

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

źródło: materiały prasowe

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: