Francja odbuduje Notre Dame
Aktualnosci Francja

Francja odbuduje Notre Dame

Prezydent Francji Macron ogłosił narodową zbiórkę na odbudowę zniszczonej przez ogień katedry w Paryżu. Do tej pory na ten cel przekazano już  ponad 700 mln euro a całkowita odbudowa katedry pochłonie morze pieniędzy. Wiele pieniędzy przekażą francuscy i nie tylko milionerzy oraz firmy. W internecie już trwa zbiórka pieniędzy.


Na skutek tragicznego pożaru, znany na całym świecie symbol francuskiej historii – katedra Notre Dame w Paryżu doznała poważnych zniszczeń. W związku z tym, także dyrektor generalny Grupy Air France-KLM Benjamin Smith wraz z przedstawicielami kierownictwa obu linii wspólnie zadecydowali, że Air France zapewni bezpłatny transport wszystkim oficjalnym partnerom zaangażowanym w rekonstrukcję katedry.

Ponadto w nadchodzących dniach Grupa Air France-KLM utworzy dobrowolny fundusz darowizn, za pośrednictwem którego klienci linii będą mogli pomóc w finansowaniu prac związanych z odbudową.

Francuska policja wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego doprowadzenia do pożaru podczas prac remontowych. Eksperci wciąż jednak boją się o stan budowli.

(TC)

zdjęcie: Air France, KLM

 

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics