Niemiecki tandem językowy w kinie AMONDO z filmem „BŁĄD SYSTEMU”
LIFESTYLE

Niemiecki tandem językowy w kinie AMONDO z filmem „BŁĄD SYSTEMU”

W piątek, 24 stycznia o godzinie 19:00 kino AMONDO zaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu „Tandem Językowy”. Tym razem językiem przewodnim będzie niemiecki a filmem, który będzie można zobaczyć, dramat „Błąd systemu”, wchodzący tego dnia do kin. „Błąd systemu” to szeroko komentowany debiut fabularny Nory Fingscheidt. Film został doceniony na wielu światowych festiwalach zarówno przez jury, jak i publiczność. Zdobył m.in. Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, był także niemieckim kandydatem do OSCARA.


ZWIASTUN FILMU


Główna bohaterka filmu ma zaledwie dziewięć lat, a doświadczeniem mogłaby obdzielić kilkoro swoich rówieśników. Do jakiejkolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Takie przypadki, jak niewinnie na pierwszy rzut oka wyglądająca Benni, w slangu pracowników socjalnych nazywane są „łamaczami systemu”.

Za agresją, krzykiem, gwałtownością, które charakteryzują zachowanie dziewczynki kryje się jeden cel. Jest nim desperacka chęć powrotu do domu i życie u boku ukochanej matki. Kobieta ma jednak spore wątpliwości, obawiając się, że krnąbrna córka nie pozwoli jej ułożyć sobie na nowo życia. Kiedy kolejne sposoby nie pomagają poskromić wybuchowego charakteru Benni, niespodziewanie pojawia się światełko w tunelu w osobie nowego opiekuna Michy. Czy uda mu się odnieść sukces tam, gdzie wszyscy inni postawili na dziewczynce krzyżyk?


 


Po seansie widzowie są zapraszeni na dyskusję, która odbędzie się w języku niemieckim i będzie prowadzona przez rodowitą Niemkę. W spotkaniu mogą wziąć udział osoby ze znajomością języka na każdym poziomie. Film będzie pokazywany z polskimi napisami, a rozmowa dostosowana do poziomu grupy.

Bilet na pokaz oraz spotkanie kosztuje 15 PLN. M ożna je kupić na stronie www kina, fanpage’u kina oraz stacjonarnie w kasie kina.

Więcej informacji na:
http://kinoamondo.pl oraz fanpage’u kina http://www.facebook.com/AMONDOKINO

 

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: