Malta otwiera granice od 1 czerwca i zaszczepiła już połowę mieszkańców
Aktualnosci Europa Malta

Malta otwiera granice od 1 czerwca i zaszczepiła już połowę mieszkańców

1 na 5 Maltańczyków otrzymał już drugą dawkę szczepionki na COVID-19. Malta otworzyła już sklepy i obiekty usługowe, a w ciągu dwóch tygodni planuje złagodzić dalsze restrykcje i obostrzenia. Od czasu rozpoczęcia narodowego programu szczepień 27 grudnia 2020 r., kraj wyznacza wysokie standardy w tempie podawanych szczepionek przeciwko COVID-19.

Ponad 50% dorosłych mieszkańców Malty zostało zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki. W niedziele 25 kwietnia 2021 r. podano 100 686 drugich dawek co oznacza, że 1 na 5 Maltańczyków otrzymał już drugą dawkę szczepionki.

Obecnie na szczepienie zapisują się osoby w wieku 40+ i 50+. Jednakże Malta jest pierwszym krajem, który udostępnił rejestrację dla ogółu populacji. Zdecydowana większość seniorów otrzymała już szczepionkę. 93% mieszkańców Malty w wieku 85+ jest zaszczepionych, 89% w wieku 80+, 90% w wieku 70+ oraz 85% osób w wieku 60+.

„Wszystkie działania wskazują na to, że 1 czerwca 2021 r. Malta będzie mogła powitać z powrotem turystów. Malta Tourism Authority przygotowała wiele programów w ramach Planu Odbudowy Turystyki (Tourism Recovery Plan), których celem jest zapewnienie turystom, hotelom i wszystkim organizatorom wycieczek bezpiecznych, zdrowych i bardzo wyczekiwanych wakacji” powiedział Johann Buttigieg, dyrektor generalny MTA.

SEKRETARZ GENERALNY ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI TURYSTYKI CHWALI MALTAŃSKI PLAN ODBUDOWY TURYSTYKI

Przez ostatnie tygodnie Malta Tourism Authority wraz maltańskim Ministerstwem Turystyki i Ochrony Konsumentów pracowały nad wprowadzeniem programów motywacyjnych dla różnych przedstawicieli branży turystycznej, dzięki czemu od 1 czerwca Malta ponownie zacznie przyjmować międzynarodowych turystów.

Sekretarz Generalny Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) Zurab Pololikashvili, napisał na Twitterze, że kluczowymi elementami potrzebnymi do skutecznego wznowienia działalności turystycznej są: prowadzenie zrównoważonej polityki określonej w Celach Zrównoważonego Rozwoju 2030 ONZ, zaangażowane zasoby, innowacyjne strategie oraz skuteczna realizacja programu szczepień. „Cieszę się, że Malta robi właśnie to, wdrażając swój krótkoterminowy plan odmrażania turystyki na lata 2021-2023” dodał.

Clayton Bartolo, maltański Minister Turystyki i Ochrony Konsumentów, z zadowoleniem przyjął  opinię Sekretarza, dodając „wsparcie UNWTO dodaje nam odwagi i siły w tak trudnym czasie dla branży turystycznej, która jest jednym z głównych sektorów maltańskiej gospodarki. Dzięki temu w zrównoważony sposób inwestujemy w tę gałąź gospodarki, wdrażając Plan Odbudowy Turystyki (Tourism Recovery Plan), a także w perspektywie długoterminowej – poprzez naszą niedawno wprowadzoną Strategię Rozwoju Turystyki (Tourism Strategy), której głównymi celami są odbudowa, przemyślenie i ożywienie”.

Dyrektor generalny Malta Tourism Authority Johann Buttigieg, podkreślił, że takie poparcie jest dowodem na to, że Malta zmierza we właściwym kierunku, gwarantując wysokiej jakości doświadczenie podróży, jednocześnie utrzymując zdrowie i bezpieczeństwo turystów i pracowników na pierwszym miejscu.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics