Surowe restrykcje pandemiczne we Włoszech
Aktualnosci Europa Włochy zdrowie

Surowe restrykcje pandemiczne we Włoszech

Włochy wprowadzają jedną z najsurowszych restrykcji pandemicznych na świecie – jak podaje Reuters. Każdy pracownik, który nie przedstawi ważnego świadectwa zdrowia, zostanie zawieszony bez wynagrodzenia, ale nie może zostać zwolniony – wynika z dekretu, do którego dotarł Reuters. Pełne szczegóły zostaną opublikowane później. Wymóg przepustki sanitarnej, wystawianej na podstawie szczepienia, wyleczenia lub negatywnego wyniku testu z ostatnich 48 godzin obowiązuje we Włoszech od 6 sierpnia. Do tej pory trzeba było ją przedstawić przy wstępie do wielu miejsc, w tym kin, teatrów, muzeów, zabytków i innych placówek kultury.

Włoski rząd zatwierdził jedne z najsurowszych środków zwalczania COVID-19 na świecie, nakładając na wszystkich pracowników obowiązek przedstawienia dowodu szczepienia, negatywnego testu lub niedawnego powrotu do zdrowia po infekcji – informuje Reuters.

Obecnie przepustkę sanitarną muszą posiadać wszyscy pracownicy szkół. Każdy pracownik, który nie przedstawi ważnego świadectwa zdrowia, zostanie zawieszony bez wynagrodzenia, ale nie może zostać zwolniony – wynika z dekretu, do którego dotarł Reuters. Pełne szczegóły zostaną opublikowane później. Od połowy października wymóg ten będzie dotyczyć wszystkich pracowników: sfery budżetowej, państwowych i prywatnych firm – zapisał w dekrecie rząd Mario Draghiego.

W dekrecie rozszerzamy od 15 października stosowanie Green Pass w całym świecie pracy, w sferze publicznej i prywatnej – poinformował minister zdrowia Roberto Speranza na konferencji prasowej w Rzymie. Powody są dwa: chodzi o to, by uczynić miejsca pracy bardziej bezpiecznymi i by zintensyfikować kampanię szczepień – dodał.

Jak zdecydowano, pracownicy prywatnych firm mają być natychmiast zawieszani za brak przepustki; w przypadku zatrudnionych w sferze budżetowej będzie to 5 dni.

We Włoszech w pełni zaszczepionych jest 75 procent osób w wieku powyżej 12 lat.

źródło: onet.pl

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: