Cannes najlepsze pod słońcem!
Europa Francja Miejsca

Cannes najlepsze pod słońcem!

Oczywiście, pod słońcem Lazurowego Wybrzeża. Luksusowy kurort uznano właśnie za najlepszy kierunek 2017 r. Prestiżowa nagroda została wręczona podczas  WTM (World Travel Market) w Londynie przez The Luxury Travel Guide, którego ekipa przeczesała cały świat w poszukiwaniu najciekawszych miejsc. Liczyło się położenie geograficzne, klimat, atmosfera, restauracje, oferta hotelowe etc. O palmę pierwszeństwa do końca walczyły takie mega gwiazdy jak Beverly Hills, Cape Town, czy Kerala w Indiach.

Przez międzynarodową prasę Cannes jest postrzegane jako jedno z tych luksusowych miejsc „must see”, które koniecznie trzeba odwiedzić. Jego walory odkryli już dużo wcześniej europejscy arystokraci, którzy uciekali tam od szarej i smutnej zimy, by realizować najbardziej ekscentryczne marzenia. Dzięki temu region zamienił się w pokryty bujną roślinnością eden.

Rdzenni mieszkańcy z niedowierzaniem kręcili głowami, gdy paryski botanik Gustave Thuret zaczął sadzić na tych terenach palmy, kaktusy, cyprysy i eukaliptusy. Dziś egzotyczna roślinność stała się nieodłącznym elementem krajobrazu jak błękitne morze, zielone sosny alpejskie i oczywiście lazurowe morze.

zdjęcia: archiwum redakcji

(ep)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics