Bruksela wprowadza karnet covidowy i uderza w niezaszczepionych
Aktualnosci Belgia Europa

Bruksela wprowadza karnet covidowy i uderza w niezaszczepionych

Bruksela wprowadza karnet covidowy. Decyzja ta uderzy w niezaszczepionych. Dziś przyjęte zostały przepisy w tej sprawie. Belgijski dokument to odpowiednik unijnego certyfikatu, ale zawiera ostrzejsze wymogi dotyczące testów. Dopuszczalne są tylko testy PCR, a negatywny wynik jest ważny 48 godzin.

Decyzja o wprowadzeniu karnetów covidowych w Brukseli oznacza utrudnienia dla niezaszczepionych. Osoby, które przyjęły preparaty przeciw koronawirusowi, będą miały nieograniczony wstęp do barów, restauracji, i kafejek, hoteli, klubów sportowych, kin i teatrów. Dotyczy to także imprez dla powyżej 50 osób w budynku i 200 na zewnątrz.

Ci, którzy nie są ozdrowieńcami, lub nie są w pełni zaszczepieni, będą musieli robić za każdym razem testy. Wprowadzenie karnetów covidowych jest związane z trudną sytuacją w Brukseli, w porównaniu z innymi regionami i najniższym odsetkiem osób, które przyjęły preparaty przeciw koronawirusowi.

W belgijskiej stolicy nieco ponad połowa mieszkańców jest w pełni zaszczepionych, we Flandrii ponad 78 procent, a w Walonii prawie 67 procent

źródło: Polskieradio24.pl

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics