Turyści kochają Niemcy: 65 milionów zarezerwowanych noclegów
Aktualnosci BIZNES Niemcy

Turyści kochają Niemcy: 65 milionów zarezerwowanych noclegów

Turyści kochają Niemcy. Pod koniec czwartego kwartału 2017 r. niemiecka turystyka przyjazdowa nadal wykazuje stały wzrost. Od stycznia do września według wstępnych danych Federalnego Urzędu Statystycznego Niemiec zarejestrowano 65,3 miliona noclegów zarezerwowanych przez obcokrajowców (w obiektach noclegowych z co najmniej dziesięcioma łóżkami) – wzrost o 4% w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim.

Petra Hedorfer, Chief Executive Offcer w German National Tourist Board (GNTB), wyjaśnia: „Zarówno w pierwszej połowie roku, jak i w sezonie letnim, liczba przyjazdów do Niemiec wyraźnie nabrała dynamiki: od stycznia do września 2016 r. wzrost w godzinach nocnych utrzymywał się na wysokim poziomie 1,6%, ale w tym roku wygenerujemy dwa razy więcej. Potwierdza to doskonałą pozycję Niemiec jako miejsca podróży zarówno służbowych, jak i wakacyjnych”.

Wyniki krótkookresowe potwierdzają poprzednią prognozę na rynku międzynarodowym

Przy silniejszym wzroście w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym niemiecka turystyka przyjazdowa wydaje się być częścią dynamicznie rozwijającej się turystyki globalnej. Najnowsze dane z Światowego Barometru Turystyki UNWTO wskazują na wzrost o 8% przyjazdów międzynarodowych w Europie pod koniec sierpnia, w porównaniu do 2% wzrostu w zeszłym roku.

W bieżącym roku UNWTO, światowa organizacja turystyczna, potwierdziła swoją prognozę wzrostu o 3-4% w przypadku międzynarodowych przyjazdów na całym świecie i 2-3% wzrostu w Europie.

IPK International potwierdza wysoki popyt na wakacje w Niemczech

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez firmę IPK International badającą rynek, tendencja do podróży wakacyjnych z Europy do Niemiec wzmocniła się i wykazuje bardzo pozytywne zmiany (+ 6%) w pierwszych ośmiu miesiącach 2017 roku. Szczególnie istotne jest to, że nie tylko krótkie przerwy wykazywały dynamiczny wzrost (6%), ale także dłuższe podróże wakacyjne (ponad 4 noce) odnotowały wzrost o 5%. Ogólnie rzecz biorąc, w czasie podróży wakacyjnych przerwy w mieście nadal rosną, przy imponującym wzroście o 18%.

IPK oceniając rok bieżący potwierdza szczególnie dynamiczny rozwój turystyki z Rosji, który ze wzrostem o 25% plasuje go z powrotem w kręgu ważnych europejskich rynków źródłowych ustanowionych dla turystyki niemieckiej. (TC)

Źródło: materiały prasowe

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics