Dubai Fitness Challenge – miasto zachęca mieszkańców do zadbania o zdrowie i samopoczucie
Aktualnosci Bliski Wschód Dubaj LIFESTYLE sport

Dubai Fitness Challenge – miasto zachęca mieszkańców do zadbania o zdrowie i samopoczucie

Dubai Fitness Challenge powraca. Tegoroczna, czwarta już, edycja Dubai Fitness Challenge (DFC) odbędzie się w dniach 30 października – 28 listopada 2020 roku. Wydarzenie zachęca mieszkańców i odwiedzających do bardziej aktywnego stylu życia. Kalendarz imprezy jest wypełniony wydarzeniami sportowymi i promującymi zdrowy tryb życia, organizowanymi zarówno w przestrzeni wirtualnej, jak i na żywo. Celem DFC 2020 jest zmotywowanie mieszkańców Dubaju do podejmowania codziennej 30-minutowej aktywności fizycznej przez 30 dni.

  • Tegoroczna edycja dubajskiego Fintess Challenge rozpoczęła się 30 października i potrwa do 28 listopada 2020.
  • Mieszkańcy Dubaju zachęcani są do podejmowania wyzwania: 30-minut ćwiczeń przez 30 dni.
  • Na uczestników czeka bogaty program wydarzeń, zarówno online, jak i na ż
  • Zdrowie publiczne i bezpieczeństwo są najważniejszym priorytetem dla władz Emiratu. Wszystkie wydarzenia stacjonarne będą organizowane zgodnie z zasadami zachowania dystansu społecznego i bezpieczeń

 Główną ideą Fitness Challenge jest zachęcenie mieszkańców do zadbania o swoje zdrowie i samopoczucie. W czasie DFC każda osoba, bez względu na wiek i kondycję, może brać udział w różnorodnych programach sportowych. Zdrowie i bezpieczeństwo wciąż pozostają najważniejszym priorytetem, dlatego w czasie wszystkich wydarzeń organizowanych na żywo,  przestrzegane są wytyczne dubajskiego rządu, dotyczące zachowania dystansu społecznego, bezpieczeństwa oraz standardów higienicznych i sanitarnych. Tegoroczny program zakłada holistyczne podejście do tematu sportu, kładąc nacisk nie tylko na aktywność fizyczną.

„Władze Dubaju dbają o zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne mieszkańców, stale dążąc do zapewnienia środków pozwalających na bardziej aktywny styl życia. W tym celu, wystarczy podjąć wyzwanie codziennej 30-minutowej aktywności przez 30 dni. Rzucamy je każdemu: wyrusz w sportową podróż i dokonaj zmiany w swoim życiu. Wspólnie uczyńmy Zjednoczone Emiraty Arabskie najbardziej aktywnym krajem na świecie” komentuje Biuro Prasowe Rządu Dubaju.

Tegoroczna edycja DFC poświęcona jest przede wszystkim sesjom domowym. W tym celu został przygotowany bezpłatny wirtualny przewodnik „Find Your 30” (dostępny na stronie:  www.dubaifitnesschallenge.com). Strona jest źródłem wiarygodnych informacji dla wszystkich, którzy chcą opracować spersonalizowane programy fitness. Uczestnicy mają także dostęp do nagrań wideo z treningów, 30-dniowych programów ćwiczeń, programów motywacyjnych,  przepisów kulinarnych, wideoblogów, edukacyjnych nagrań wideo dla dzieci oraz wielu innych materiałów przygotowanych przez ekspertów z branży fitness i ochrony zdrowia. Strona internetowa dostarcza także informacje o aktualnych wydarzeniach DFC. Na portalu znajduje się również wirtualna mapa „City is a Gym” (Miasto jest siłownią), prezentująca 30 lokalizacji w całym mieście, w których można bezpłatnie ćwiczyć. W każdym punkcie, uczestnik może zeskanować kod QR i uzyskać dostęp do przygotowanego treningu.

DFC będzie odbywać się w trzech Wioskach Fitness oraz ośmiu Centrach Fitness, w których zostanie zorganizowanych ponad 2000 darmowych zajęć sportowych. Nowością tegorocznej edycji są Wycieczki biegowe z przewodnikiem, podczas których uczestnicy mogą zwiedzać najważniejsze atrakcje Emiratu. Dubaj, chcąc stać się najbardziej aktywnym miastem na świecie, zawarł współpracę z ponad dziesięcioma międzynarodowymi markami sportowymi, które jeszcze bardziej podkreślą znaczenie fitnessu!

Aby wziąć udział w wyzwaniu 30 minut ćwiczeń w ciągu 30 dni, należy zarejestrować się na stronie internetowej DFC:  www.dubaifitnesschallenge.com

źródło: materiały prasowe

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: