ENIT ponownie otworzy biuro w Polsce
Aktualnosci BIZNES Polska Włochy

ENIT ponownie otworzy biuro w Polsce

ENIT – Narodowa Agencja Turystyki Włoskiej, po kilku latach nieobecności ponownie wznowi swoją działalność w Polsce. Taką informację przekazał Giovanni Bastianelli, dyrektor generalny ENIT, podczas prezentacji włoskiego regionu Emilia-Romania jaka odbyła się wczoraj w Warszawie

Giovanni Bastianelli, w rozmowie z TravelCompass.pl stwierdził, że reaktywacja biura ENIT-u w Warszawie jest już praktycznie przesądzona. Biuro rozpocznie działalność w pierwszej połowie 2018 roku, najprawdopodobniej w budynku Włoskiego Instytutu Kultury przy Marszałkowskiej 72. Jak stwierdził „w piątek 24 listopada 2007r. spotykam się w tej sprawie z Ambasadorem Republiki Włoskiej w Polsce a także Włoską Izbą Przemysłowo-Handlową działającą w Warszawie.

Według Bastianellego biuro ENIT ma skupić się głównie na Krajach Bałtyckich i na początku wznowi działalność w jednoosobowym składzie, wyłonionym w drodze konkursu.

W Europie ENIT ma swoje przedstawicielstwa w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii Belgii, Austrii, Rosji i Szwecji. ENIT powstał zaraz po I wojnie światowej jako Narodowa Agencja do spraw Rozwoju Przemysłu Turystycznego i za 2 lata będzie obchodził 100 lecie istnienia – zajmuje się promocją turystyki kraju za granicą. (TC)

fot. TravelCompass.pl

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics