Warmia i Mazury – Magia jezior
KSIĘGARNIA ODKRYWCÓW

Warmia i Mazury – Magia jezior

Pensjonat w dwustuletnim domu koło farmy ślimaków, Toskania w pobliżu Morąga, sala kinowa w lochach dawnego pałacu, stylizowany na nowoczesną stodołę dom, będący gwiazdą Instagrama. A może leśne SPA i gospodarstwo rolne z dwusetką owiec tuż pod rosyjską granicą. Czy znacie takie Mazury i Warmię?


W drugiej części bestsellerowego przewodnika „Odetchnij od miasta” Aleksandra Klonowska-Szałek, autorka bloga Duże Podróże, zabierze Was  w niezwykłą wyprawę po jednej z najciekawszych krain Europy. Warmia i Mazury długo kojarzyły się nam z wakacjami pod namiotem, ogniskiem i wszechobecnymi żaglówkami, ale to już mit. Dzisiaj są to miejsca, w którym zanurzyć się można na wiele tygodni, odkrywając wciąż nowe oblicza tej jednej z najpiękniejszych krain w Polsce.   

W przewodniku przeczytać można o jej mieszkańcach, dzielących się miłością do rodzinnych stron i uciekinierach z wielkich miast, którzy właśnie tutaj znaleźli swoje miejsce na ziemi. Gospodarze starych siedlisk zamienionych na domy gościnne przypominają swoim gościom, jak pachnie prawdziwy chleb, odtwarzają smaki i przywracają pamięć o lokalnych bohaterach. W końcu, jak przeczytać można we wstępie: „Ta książka jest nie tylko zbiorem historii o miejscach. To opowieść o ludziach, bez których nie byłoby klimatycznych Mazur i niezwykłej Warmii”.


Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury. Wydawnictwo Buchmann

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics