Polska wygrywa 17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior
Aktualnosci Eurowizja LIFESTYLE

Polska wygrywa 17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior

Walka była zacięta do samego końca. Ostatecznie to Wiktoria „Viki” Gabor stanęła na najwyższym miejscu na podium, wygrywając 17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019. Oznacza to, że w przyszłym roku impreza odbędzie się najprawdopodobniej w Polsce. Żaden kraj w dotychczasowej historii konkursu Eurowizji Junior nie zwyciężył dwa razy z rzędu. Jak poradziły sobie pozostałe kraje?

Wiktoria „Viki” Gabor zwyciężczynią Eurowizji Junior 2019. Po głosowaniu jury Polska zajmowała drugą pozycję, lecz dzięki głosom internautów awansowała na najwyższy stopień podium. Rywalizacja między Polską a Kazachstanem była zacięta do samego końca. Na trzecim miejscu znalazła się reprezentacja Hiszpanii.

Posłuchajcie występu Wiktori „Viki” Gabor podczas finału Eurowizji Junior 2019

To wielki sukces dla Polski. Żaden kraj w dotychczasowej historii konkursu Eurowizji Junior nie zwyciężył dwa razy z rzędu. Rok temu triumfowała Roksana Węgiel.

Ogromne wsparcie dla Wiktorii Gabor okazali widzowie, którzy głosowali na naszą reprezentantkę. Warto przypomnieć, że zasady plebiscytu różnią się od tych obowiązujących w odsłonie tegoż konkursu dla dorosłych. Widzowie mieli możliwość oddawania głosów na reprezentanta własnego kraju.

Eurowizja Junior 2019: Kim jest Wiktoria „Viki” Gabor?

Wiktoria Gabor pochodzi z romskiej rodziny. Urodziła się w Niemczech, a przez kilka kolejnych lat mieszkała w Wielkiej Brytanii. Niedawno wraz z całą rodziną przeprowadziła się do Krakowa. 12-latka uwielbia kulturę i muzykę romską, jednak swoją karierę chciałaby poprowadzić w kierunku muzyki pop. Doskonale radzi sobie z językiem angielskim, a teksty piosenek pomaga jej pisać siostra Melisa.

„Szansa na sukces” nie była pierwszym programem, w którym wzięła udział młodziutka wokalistka. Wcześniej Viki pod okiem Barona i Thompsona doszła do finału talent-show „The Voice Kids”.

źródło: Onet.pl

fot. Łukasz Kalinowski, East News

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: