„GAIA – Stubai Mother Earth” – najważniejsze, kulturalne wydarzenie sezonu w Dolinie Stubai
Aktualnosci Austria Europa

„GAIA – Stubai Mother Earth” – najważniejsze, kulturalne wydarzenie sezonu w Dolinie Stubai

Neustift w Dolinie Stubai stało się miejscem historycznego wydarzenia – premiery multimedialnego przedstawienia taneczno-narciarskiego „GAIA – Stubai Mother Earth”, w reżyserii Enrique Gasa Valga, cenionego dyrektora baletu w Tiroler Landestheater. Po raz pierwszy cała dolina posłużyła jako inspiracja oraz naturalna scena dla widowiska, które zazwyczaj można oglądać na scenach słynnych teatrów.

Pomysł narodzony w głowach twórców, by uczynić z Doliny Stubai tło dla przedstawienia teatralnego, został w końcu zrealizowany. Akcja widowiska „GAIA – Stubai Mother Earth” jest unikatowym połączeniem jazdy na nartach, tańca, muzyki i mappingu 3D. Przedstawienie nawiązuje zarówno do najważniejszych, globalnych kwestii, jak i regionalnych aspektów. Jest wezwaniem do obrony oraz ochrony piękna i różnorodności przyrody, jak również wolności każdego człowieka.

Na cześć Doliny Stubai

„Chociaż Tyrol ma niesamowitą liczbę wysokiej klasy przedstawień tanecznych i pokazów narciarskich, uważam, że Dolina Stubai zasługuje na coś wyjątkowego” powiedział Enrique Gasa Valga, tłumacząc skąd wziął inspirację na nowe libretto. „Piękno naturalnej scenerii tego miejsca zachwyciło mnie od razu. Po prostu musiałem na tej wyjątkowej scenie, w tej bezgranicznej przestrzeni wystawić przedstawienie. To jest szansa, która zdarza się jedynie raz w życiu” dodał.

Promocja regionu

Pasjonująca historia GAI, Matki Ziemi, i jej walki przeciwko nienawiści oraz zniszczeniu została ukazana na tle trzyczęściowej scenografii. Na spójny, szeroki plan składał się rozległy, ośnieżony teren tuż przed widownią, dwupoziomowa scena dla tancerzy oraz białe stoki przeznaczone dla występów narciarzy oraz do wyświetlania mappingu. Projekcje 3D, animacje świetlne i przejmująca muzyka stworzyły atmosferę trzymającą urzeczonych widzów w napięciu.

„Przedstawienie „GAIA – Stubai Mother Earth” podejmuje aspekty z naszej strategii „Stubai 2021” i jest odgrywane przez bardzo profesjonalny zespół. Połączenie tańca, sportów zimowych i muzyki z naturalnym plenerem Stubai jako sceną oraz nowoczesną projekcją mappingu 3D jest z pewnością wyjątkowe i dotąd nie spotykane w Tyrolu. Wydarzenie tej skali wymaga również odpowiedniej scenerii, którą znaleźliśmy w tym miejscu” – podsumowuje Roland Volderauer, dyrektor zarządzający w Tourismusverband Stubai Tirol.

 Pokaz dla publiczności

Tuż przed premierą Enrique Gasa Valga wyraził swoje pragnienie mówiąc, że „Chciałby, aby przedstawienie „GAIA – Stubai Mother Earth” uczyniło ten wieczór niezapomnianym dla widzów. Publiczność powinna wrócić do domu szczęśliwa i oczarowana, zachowując to doświadczenie w swoim sercu”. Patrząc na niewiarygodną pasję i entuzjazm wszystkich wykonawców widowiska, można pokusić się o stwierdzenie, że życzenie to zostało spełnione.

Valga miał do wykonania niezwykle trudne zadanie skoordynowania wszystkich elementów widowiska: od tancerzy i narciarzy, przez jeźdźców na koniach, po statystów i technologię. Mógł jednak liczyć na wsparcie świetnie przygotowanego zespołu wieloletnich współpracowników i kolegów. W kreatywnym zespole czuwającym nad przedstawieniem, obok dyrektora baletu Tiroler Landestheater, znalazł się Albert Serradó Escriu – nagrodzony dokumentalista, fotograf i operator filmowy, Andrea Kuprian – kostiumolog z Innsbrucka oraz wirtuozi projektów wizualnych z Atzgerei Productions. Libretto powstało we współpracy z doświadczonym menedżerem imprez Jürgenem Langer, a za muzykę, ustawienie oświetlenia oraz projekt dekoracji scenicznej, które stworzyły wyjątkową atmosferę, odpowiadali odpowiednio Peter Kollreider, Jan Bohl oraz Helfried Lauckner.

Ważny wkład w sukces tego super widowiska mieli również tancerze, technicy, narciarze, aktorzy amatorzy, kierowcy skuterów śnieżnych i motocykli motocrossowych, skoczkowie bagjumpingowi, łucznicy, jeźdźcy na koniach, wolontariusze oraz osoby wspierające to wydarzenie.

Przedstawienie „GAIA – Stubai Mother Earth” zostało wystawione dwukrotnie: 17 i 24 lutego br. w Neustift. Kolejne pokazy zaplanowano na 2018 rok. Więcej na www.gaia-stubai.com

Dolina Stubai – alpejskie eldorado

Dolina Sztubajska w Austrii leży w pobliżu Innsbrucku, stolicy kraju związkowego Tyrol. Dzięki autostradzie wiodącej przez przełęcz Brenner dolina ma dobre połączenie drogowe z Niemcami, Szwajcarią, Włochami oraz innymi regionami Austrii. Dolina Stubai ma długość 35 kilometrów i jest otoczona 80 lodowcami oraz 109 szczytami o wysokości ponad 3 tys. m n.p.m. Pięć najważniejszych miejscowości to: Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders i Schönberg.

Całoroczna oferta doliny odpowiada potrzebom tych, którzy preferują aktywny urlop. Lodowiec Stubai, jeden z największych lodowcowych terenów narciarskich w Austrii, gwarantuje obecność śniegu na stokach od października do czerwca. Od połowy października działa nowoczesna kolejka gondolowa 3S Eisgratbahn, z nową stacją dolną oraz przebudowaną stacją pośrednią i górną, która może szybko i komfortowo przewieźć ok. 3 tysiące osób w ciągu godziny na wysokość 2 900 m n.p.m.

Dolina Stubai (Dolina Sztubajska) oferuje wszystko, co jest potrzebne dorosłym i dzieciom do spędzenia udanego urlopu zimowego. To dlatego Dolinę Stubai wielokrotnie wybierano na „najbardziej przyjazny rodzinie region narciarski w Alpach“. Na gości czeka dobra zabawa na doskonale przygotowanych trasach zjazdowych w czterech ośrodkach narciarskich: na lodowcu Stubai, w Schlick 2000 (przy Fulpmes), rodzinnym centrum Serles (przy Mieders) oraz w Elfer (przy Neustift). W Dolinie Stubai rozmaite sporty zimowe są równie popularne co klasyczna jazda na nartach. (TC)

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics