Wybrano najlepsze europejskie kierunki turystyczne
Aktualnosci Europa Miasta Miejsca

Wybrano najlepsze europejskie kierunki turystyczne

13 luty 2017 r. Organizacja European Best Destinations wybrała najlepsze kierunki turystyczne w 2017 r.

Najlepszą destynacją w 2017 roku zostało portugalskie Porto, które otrzymało ten tytuł trzeci raz zyskując rekordową liczbę 138,116 głosów. Poprzednio wygrało w 2012 r. i 2014 r.

Drugie miejsce zdobył włoski Mediolan a trzecie – Gdańsk. Porto konkurowało z takimi miastami jak Barcelona, Paryż, Londyn czy Amsterdam.

Tytuł przyznany Porto umacnia pozycję Portugalii jako wiodącego kierunku turystycznego i stanowi dodatkowy magnes przyciagający turystów z powodu rangi konkursu i 3 wyróznień.

20 miast kandydujących do tytułu nagrody European Best zostało wyłonionych do konkursu na bazie danych dotyczących popularności oraz reputacji miast w internecie, a także statystyk Eurostatu. W tym gronie tym znalazły się m.in. Bazylea, Ateny, Amsterdam, Wiedeń, Porto, Rzym, Mediolan, Madryt, Londyn, a także Gdańsk.

Łącznie w plebiscycie, który organizowany jest od ośmiu lat, oddanych zostało blisko 427 tys. głosów.

Tytuł przyznany Porto umacnia pozycję Portugalii jako wiodącego kierunku turystycznego i stanowi dodatkowy magnes przyciagający turystów z powodu rangi konkursu i 3 wyróźnień.

European Best Destination to oficjalny portal internetowy promocji europejskich kierunków turystycznych. Od ponad 10 lat European Best Destination inspiruje ludzi z całego świata udzialając rad gdzie wybrać się na wakacje, city-break, na narty czy na romantyczny wyjazd.

Gratulujemy Zwycięzcom!

Co ciekawego można robić i zobaczyć w Porto przeczytacie w artykule „Porto na weekend”

zdjęcie tytułowe: Porto, fot. Trasseli0

(TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics