Zimowe imprezy w Dolinie Stubai, Austria
Aktualnosci Austria Narty

Zimowe imprezy w Dolinie Stubai, Austria

Zimowe imprezy w Dolinie Stubai przyciągają ludzi z całego świata: profesjonalnych zawodników, artystów i gości. W tym roku w sercu Tyrolu będzie jeszcze ciekawiej: na lodowcu Stubai odbędą się pierwsze zawody FIS Freeski Worldcup Stubai a w Neustift – nagrodzone narciarsko-taneczne przedstawienie „GAIA – Stubai Mother Earth”.

Dopiero jesień, a już niektórzy szczęściarze pakują się na narciarskie wypady. Na lodowcu Stubai, gdzie zazwyczaj śnieg utrzymuje się od października do czerwca, napadało już ok. 50 cm śniegu, działa 9 kolejek linowych (w tym nowoczesna, trójlinowa 3S Eisgratbahn oraz 3 wyciągi krzesełkowe). Otwarto również 6 tras, m.in. Windachferner (nr 6), Daunferner (nr 7) i Daunenhang (nr 9). Zainteresowani mogą sprawdzić aktualne warunki na lodowcu na stronie: www.stubaier-gletscher.com/en/stubai-live/open-lifts/ oraz przez kamery internetowe: www.stubaier-gletscher.com/pl/stubai-live/webcams/.

Przed wyjazdem warto zajrzeć do kalendarza lokalnych wydarzeń i uwzględnić niektóre z nich w swoich planach urlopowych. Poniżej zamieszczamy kilka propozycji.

Lodowiec Stubai: Oktoberfest i FIS Freeski World Cup

Początek sezonu na lodowcu Stubai jak zwykle otwiera tradycyjny, narciarski Ski Oktoberfest „Weisse Wies’n” (14-15 października br.), z radością wyczekiwany zarówno przez lokalną społeczność, jak i gości. Kilka dni później na 9. zawody Stubai Premiere
(20-22 października) do Snowpark Stubai Zoo zjadą freeskierzy i snowboardziści. Największym wydarzeniem tego sezonu będą jednak zawody FIS Freeski World Cup Stubai (24-26 listopada), w kategorii slopestyle (SS), które po raz pierwszy zawitają do tutejszego snowparku. Jako pierwsze tej zimy zawody w Europie w ramach Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym (FIS Freeski Worldcup), stanowią jedną z ostatnich szans dla narciarzy do zakwalifikowania się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku.

Więcej informacji o wydarzeniach na lodowcu można znaleźć na stronie: www.stubaier-gletscher.com/pl/.

Schlick 2000: kolorowe, efektowne pokazy

Widowisko „Night of Colours” to specjalność ośrodka narciarskiego Schlick 2000 w Dolinie Stubai. Od 27 grudnia br., w wybrane środy, stoki stacji pośredniej Froneben zamienią się w scenę, na której będzie można oglądać zabawne i spektakularne popisy instruktorów szkoły Schischule Stubai, synchroniczną jazdę na nartach, odważne wyskoki snowboardzistów, narciarzy i  motocyklistów motocrossowych, oraz „taniec” śnieżnych ratraków. Ciekawy efekt, daje zastosowanie w tym widowisku energicznej muzyki, kolorowego oświetlenia, ogni bengalskich, pochodni oraz fajerwerków. Ze specjalnym pokazem światła, laserów i ognia wystąpi grupa „Pyroterra” z Czech, znana m.in. z „Britain’s Got Talent”. Lokalnego kolorytu doda natomiast występ młodzieżowego zespołu „Die jungen Daunkogler”, wykonującego tradycyjny taniec ludowy Schuhplattler (charakteryzujący się klepaniem po udach i podeszwach butów). Widowisko „Night of Colours” zaplanowano na: 27 grudnia 2017 r., 3 stycznia, 7, 14, 21 i 28 lutego oraz 7 i 14 marca 2018 r. Po pokazie, chętni będą mogli zostać jeszcze na nocne saneczkowanie w ośrodku Schlick 2000.

Więcej informacji o wydarzeniach można znaleźć na stronie: www.schlick2000.at.

Ośrodek Elfer: testy sanek z Włoch, Niemiec i Austrii

Na grzbiecie góry Elfer (przy Neustift) po raz kolejny trzy ultra długie, naturalne tory zjazdowe zostaną poddane intensywnemu sprawdzianowi podczas 3. festiwalu saneczkarskiego Rodeltestival (12-13 stycznia 2018 r.) w Dolinie Stubai. Przez dwa dni będą się tu odbywać testy sanek, wyścigi saneczkarskie, loterie oraz rozmaite zabawy związane z dwoma płozami. Na dolnej stacji kolejki Elferbahnen, w strefie wystawowej, będzie można obejrzeć najnowsze rozwiązania technologiczne i modele sanek czołowych producentów z Austrii, Niemiec i Włoch, wypożyczyć je oraz uzyskać cenne wskazówki na temat bezpiecznej i szybkiej jazdy na tym sprzęcie.

Więcej informacji o ośrodku można znaleźć na stronie: www.elfer.at.

 „GAIA – Stubai Mother Earth”: hiszpańska pasja do Doliny Stubai

W nadchodzącym sezonie zimowym w Dolinie Stubai ponownie będzie można zobaczyć wyjątkowe widowisko „GAIA – Stubai Mother Earth”, które otrzymało w 2017 roku najważniejszą nagrodę turystyczną w regionie – Tirol Touristica Award za „odważne i oryginalne połączenie kultury, sportu i przyrody”. Zwycięskie przedstawienie, wyreżyserowane przez Hiszpana Enrique Gasa Valga, słynnego dyrektora baletu w teatrze Tiroler Landestheater, zostanie wystawione raz jeszcze, 1 lutego 2018 roku, na stokach dzielnicy Milders w Neustift. W tej naturalnej scenerii rozegra się historia GAI (Matki Ziemi) i ludzi, którzy buntują się przeciwko zniewoleniu ludzkości i wykorzystywaniu przyrody. W widowisku zastosowano różnorodne elementy artystyczne: muzykę, multimedialny mapping 3D, taniec (w wykonaniu artystów z Włoch, Albanii, Brazylii i Czech) oraz popisy narciarzy i snowboardzistów z Doliny Stubai.

Bilety na widowisko można zarezerwować na stronie: www.gaia-stubai.com.

(TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics