Austria przygotowana do sezonu zimowego 2017/18
Narty

Austria przygotowana do sezonu zimowego 2017/18

Austriacy deklarują, że są już przygotowani do sezonu zimowego. Od 7 grudnia Serfaus-Fiss-Ladis w Tyrolu zaprasza ponownie na rodzinną jazdę na nartach w promieniach słońca. Każda pora roku ma swoje zalety: zimą w mroźne góry przyciąga lśniący śnieg, latem natomiast to ciepłe promienie słońca uwalniają hormony szczęścia. Trudno znaleźć tak idealne połączenie – a jednak, idealne warunki (prawie) zawsze panują w ośrodku narciarskim Serfaus-Fiss-Ladis w Tyrolu. Płaskowyż jest śnieżnym rajem o ponad 2000 słonecznych godzin w roku, co daje mu tytuł jednego z najsłoneczniejszych miejsc w Austrii. Tu lato spotyka się z zimą.

Zimowa frajda zacznie się w tym sezonie 7 grudnia 2017 r. – wtedy uruchomione zostaną nowoczesne wyciągi i kolejki, które każdego dnia przewożą fanów białego szaleństwa do 214 km perfekcyjnie przygotowanych stoków. Wysoki poziom usług w Serfaus-Fiss-Ladis to priorytetowa kwestia: do dyspozycji gości w stacji dolnej i licznych hotelach są ekskluzywne szafki do przechowywania sprzętu narciarskiego, ponadto niepowtarzalne wiejskie metro w Serfaus stanowi wygodny sposób przemieszczenia się.

Na górze, na wysokości między 1200 a 3000 m n.p.m., w ośrodku narciarskim na powierzchni 460 hektarów na każdego czeka odpowiednia atrakcja. Doświadczeni narciarze, na ekscytujących trasach stawiają czoła nowym wyzwaniom. Następnie pora na coś pysznego w jednej z panoramicznych restauracji, w wyjątkowym lokalu Crystal Cube, podczas kolacji o zachodzie słońca w schronisku Masner lub w jednej z autentycznych gospód. W tym czasie także dzieci świetnie się bawią: wykorzystujące innowacyjne metody dydaktyczne szkółki narciarskie w Serfaus i Fiss-Ladis należą do najlepszych w Tyrolu. Opiekunki i opiekunowie z pedagogicznym wykształceniem zapoznają dzieci w odpowiedni dla najmłodszych sposób ze sportami zimowymi. Nauka odbywa się w języku ojczystym (także po polsku). Podczas, gdy maluchy cieszą się atrakcjami na specjalnie dla nich przygotowanym z troską terenie o powierzchni 125 000 metrów kwadratowych, młodzież rozkoszuje się wolnością w snowparkach, na dziesięciu trasach do jazdy w stylu freeride lub na stokach z przeszkodami.

Także poza stokiem czekają świetne rozrywki: mieszanka wysokościowych instalacji, zjeżdżalni i tyrolki, tj. Serfauser Sauser, Fisser Flieger i Skyswing Fiss to gwarancją mocnych wrażeń na dużej wysokości. Dla głodnych emocji nieco bardziej „przyziemnych” przygotowano tor saneczkowy Schneisenfeger, ktróry rozwija zawrotną prędkość do 40 km/godz. Co więcej, wieczorami w Serfaus odbywają się wieczorne spektakle pt. Adventure Night, w Fiss widowisko pt. Nightflow, a w Ladis pokaz pt. Magic Ladis. Te cotygodniowe, pirotechniczne atrakcje w połączniu z dynamicznymi występami akrobatycznymi (na nartach) są niezapomnianym przeżyciem.

Niezwykłe wydarzenie czeka na gości 28 stycznia 2018 roku: jeden z najsłynniejszych zwyczajów karnawałowych w regionie Alp można zobaczyć w ostatki w Fiss. Zwyczaj o nazwie „Fisser Blochziehen” to rytuał pożegnania zimy i powitania wiosny, święto płodności, na którym spotkać można mityczne postaci w kolorowych i strasznych maskach. Starcie dobra ze złem, które odbywa się tylko co cztery lata, podziwiane jest przez przybyłe licznie na słoneczny płaskowyż Serfaus-Fiss-Ladis tłumy (do 10 000 widzów). (TC)

źródło: materiały prasowe

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics