Aktualnosci KSIĘGARNIA ODKRYWCÓW podróże

Najpiękniejsze wakacje pod słońcem

Dla podróżników przygoda nigdy się nie kończy. Zawsze gdzieś świeci słońce, kuszą morskie kąpiele, sezon trwa w najlepsze. Na amatorów cudownych plaż i nurkowania czekają rajskie Seszele, Karaiby, Bora Bora. Na miłośników foto safari – parki narodowe Kenii i Tanzanii.  A na tych, których ciągnie w Polskę – najpiękniejsze panoramy  w sercu Europy. Zatem w drogę!

Bogato ilustrowany album Rajskie Wakacje będzie świetną podpowiedzią, dokąd się wybrać. Może warto rozważyć Lazurowe Wybrzeże, nazywane Riwierą Francuską. Zachwyca turystów pięknymi plażami, ciepłą wodą o lazurowym odcieniu, jak czytamy w Rajskich Wakacjach, i słońcem, które przyciągało tu słynnych malarzy z Picassem na czele. W lutym w  Nicei, stolicy Lazurowego Wybrzeża, odbywa się karnawał, przypominający słynny karnawał w Rio de Janeiro. Marzy nam się Azja, więc niech to będzie egzotyczna Tajlandia. Po kilku dniach spędzonych w Bangkoku można wyruszyć na tajskie wyspy takie jak Ko Samui czy Phuket na Morzu Andamańskim. Zachwyci nas nie tylko ciepłe morze i cudowne krajobrazy, ale też wspaniała tajska kuchnia. Łącznie w atlasie znajdziemy opisy 158 różnych destynacji okraszone pięknymi zdjęciami.

Coraz częściej ostatnio Polska też staje się celem wypraw. Tu wspaniałą inspiracją do zwiedzania mogą być pięknie wydane Atlasy Polska Poland i Pejzaże Polski.  W pierwszym atlasie (dwujęzycznym, również z wersję angielską) do wyboru mamy 62 opcje, zaczynając od takich  miejsc jak Bieszczady, Gdańsk, Kazimierz nad Wisłą, a kończąc na Wieliczce i Bochni oraz Zakopanem. W drugim atlasie znajdziemy niesamowite polskie pejzaże – romantyczne zachody słońca nad Bałtykiem, malownicze mazurskie jeziora, czy tatrzańskie panoramy zapierające dech w piersiach. W albumie przedstawiono 21 różnych regionów pokazujących, jak piękna i malownicza jest Polska.

Rajskie Wakacje, Polska Poland, Pejzaże Polski, Wydawnictwo Fenix

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics