Lecisz do USA. Przygotuj się na ostrą kontrolę!
Aktualnosci Ameryka Transport

Lecisz do USA. Przygotuj się na ostrą kontrolę!

Pasażerowie wybierający się do USA zostali ostrzeżeni przez linie lotnicze na całym świecie, które poinformowały o wprowadzeniu dodatkowych środków ostrożności dotyczących lotów do tego kraju. Wzmożone środki bezpieczeństwa zostały wprowadzone już od 26 października na wszystkich lotniskach, z których odlatują samoloty do Stanów Zjednoczonych.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem IATA (Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego ) nowe środki bezpieczeństwa „podnoszą poziom bezpieczeństwa podróży lotniczych”.

Podróżni muszą się przygotować na drobiazgową kontrolę bagażu, włącznie z urządzeniami elektronicznych większymi od typowego smartfonu, kontrolę bagażu przez psy specjalnie wytresowane do wykrywania ładunków wybuchowych. Będą także przeprowadzane wyrywkowo wywiady z pasażerami podczas zdawania bagażu oraz przed wejściem na pokład samolotu. Takie metody stosują m.in. uchodzące za najbezpieczniejsze na świecie izraelskie linie lotnicze El Al, które przeprowadzają wywiady z podróżnymi, jeszcze przed ich wejściem na teren lotniska

Nowe środki bezpieczeństwa zostaną zastosowane na polskich lotniskach, z których odlatują samoloty do USA, czyli z Warszawy lub z Krakowa.

Ze względu na nowe środki bezpieczeństwa, niektóre linie lotnicze radzą pasażerom, żeby przybyli na lotnisko nawet na 3 godziny przed odlotem, zamiast 2. godzin wcześniej jak do tej pory. Takie instrukcje wydały klientom m.in. linie lotnicze Emirates, Singapore Airlines, Lufthansa, United. (TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics