Międzynarodowa Konferencja Turystyki Winiarskiej 2020 odbędzie się we Friuli Venezia Giulia
Aktualnosci BIZNES Kulinarnie Włochy

Międzynarodowa Konferencja Turystyki Winiarskiej 2020 odbędzie się we Friuli Venezia Giulia

Międzynarodowa Konferencja Turystyki Winiarskiej (The International Wine Tourism Conference) wybiera włoski region Friuli Venezia Giulia jako kolejnego gospodarza ważnego wydarzenia dla międzynarodowej branży turystycznej i winiarskiej w 2020 roku. Ogłoszenie następnego organizatora wydarzenia odbyło się w Kraju Basków (Hiszpania), gdzie miała miejsce tegoroczna impreza w obecności 250 profesjonalistów z branży.

Villa Chiozza di Cervignano, 26 marca 2019 r. – Friuli Venezia Giulia, a w szczególności Triest, będzie gospodarzem 12. edycji wiodącego międzynarodowego wydarzenia dla branży turystyki spożywczej i winiarskiej: Międzynarodowej Konferencji Turystyki Winiarskiej (IWINETChttps: / /www.iwinetc.com/).

Konferencja, założona w Hiszpanii w 2009 r. odbywa się corocznie w nowopowstających destynacjach turystycznych, takich jak Porto, Tbilisi, Szampania, Barcelona i Kraj Basków (w roku bieżącym). Podczas tego wydarzenia pracownicy PromoTurismoFVG niedawno zaprezentowali terytorium Friuli Venezia Giulia ponad 250 międzynarodowym touroperatorom, dziennikarzom i interesariuszom z całego świata, wykorzystując miasto Vitoria-Gasteiz jako wirtualny przykład.

Wybór regionu Friuli Venezia Giulia jako miejsca kolejnej edycji konferencji potwierdza, że ​​strategie wdrożone w ostatnich latach w celu promowania oferty żywności i wina w regionie związanym z turystyką, a w tym przypadku z konferencją, przynoszą wymierne rezultaty.

Friuli Wenecja Julijska – region Włoch położony najbliżej Polski, czeka na odkrycie

Przed nominacją regionu zarząd organizacji IWINETC odwiedził kilka miejsc i wybrał właśnie Friuli Venezia Giulia, jak twierdzą przedstawiciele organizatora, w nagrodę za spotykaną tutaj gościnność, świetną bazę noclegową i dobre zaplecze konferencyjne a także za gwarancję otrzymania wszelkiej pomocy logistycznej i organizacyjnej wymaganej od PromoTurismoFVG oraz, co nie mniej ważne, rosnące znaczenie regionu jako miejsca docelowego dla turystyki kulinarnej i winiarskiej.

W wydarzeniu, które odbędzie się w Friuli Venezia Giulia w dniach 24-26 marca 2020 r. będą uczestniczyli eksperci z branży, z całego świata, którzy wezmą udział w konferencjach, warsztatach, degustacjach i wycieczkach objazdowych mających na celu promocję jedzenia i dziedzictwa winiarskiego regionu. Będzie to zatem cenna okazja dla profesjonalistów z regionalnego przemysłu spożywczego i winiarskiego do interakcji z międzynarodowymi kolegami, podsumowania kondycji branży i zawarcia umów partnerskich (TC)

Narty w Friuli Venezia Giulia

źródło: materiały prasowe

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: