Imprezy w czeskich ośrodkach narciarskich
Czechy Miejsca Narty

Imprezy w czeskich ośrodkach narciarskich

Narciarskie kurorty w Czechach tradycyjnie zapraszają na liczne imprezy sportowe. Poniżej prezentujemy najciekawsze wydarzenia, które odbędą się w nadchodzących tygodniach.

Znane na świecie zawody narciarskie Złota Narta w Nowym Mieście na Morawie (region Wysoczyzna) świętują w tym roku jubileuszową osiemdziesiątą rocznicę. Impreza odbędzie się 20 stycznia. Nowością tegorocznej edycji będzie pierwszy nowoczesny maraton narciarski na dystansie 50 i 24 kilometrów. Zawodnicy wystartują i zakończą bieg tradycyjnie na stadionie biathlonowym. Na gości czekają nie tylko emocje sportowe, lecz także bogaty program towarzyszący.

W miejscowości Deštné w Górach Orlickich odbędzie się 23-27 stycznia dwudziesta pierwsza edycja słynnego wyścigu psich zaprzęgów Šediváčkův long. W zawodach uczestniczy 700 psów zaprzęgowych i ponad 100 maszerów z Czech, Niemiec, Austrii, Chorwacji, Węgier i Polski. Zawodnicy pokonują trasę o długości 240 km po grzbietach górskich z jednym noclegiem – biwakiem na śniegu. Šediváčkův long jest najdłuższym wyścigiem psich zaprzęgów w Czechach i jednym z najtrudniejszych w Europie.

Na pięćdziesiątą pierwszą edycję słynnych zawodów narciarskich Izerska 50 zapraszamy od 16 do 18 lutego. Izerska 50 to zawody narciarstwa biegowego, które są częścią ligi światowej biegów długodystansowych Wordloppet. Należą do ulubionych wydarzeń sportowych sezonu zimowego w Czechach. W wyścigu po Magistrali Izerskiej co roku biorą udział setki narciarzy oraz tysiące kibiców, podziwiających sportowe wyczyny i zaśnieżone krajobrazy gór Izerskich. W zawodach na przestrzeni lat uczestniczyło wiele sławnych osobistości, między innymi Björn Daehlie, Thomas Alsgaard, Lukáš Bauer czy Stanislav Řezáč. Imprezie towarzyszą także inne wydarzenia, na przykład wyścig sztafetowy czy konkursy dla dzieci. Każdego roku odbywa się uroczysta inauguracja, podczas której na widzów czeka ciekawy program, na przykład pokazy historycznych strojów i wyposażenia narciarzy i wspaniałe fajerwerki.

Już czwarty sezon w Szpindlerowym Młynie jeździ się nie tylko na nartach czy snowboardach, ale można tu również zobaczyć dziesiątki nieustraszonych rowerzystów pędzących po zboczu na rowerach górskich. 24 lutego nartostrada otwiera się dla rowerzystów podczas zawodów MTB Chinese Downhill. Na uczestników, a także na widzów czekają niezapomniane przeżycia.

Zawody otwarte w narciarstwie biegowym Karkonoska Siedemdziesiątka to tradycyjny wyścig drużynowy na dystansie 70 kilometrów. Należy do najstarszych, najdłuższych i najbardziej wymagających lokalnych wyścigów. Obecnie w zawodach biorą udział drużyny pięcioosobowe, które biegają stylem klasycznym, a trasa prowadzi między Szpindlerowym Młynem i Jańskimi Łaźniami. Oprócz wyścigu głównego (mężczyźni 70 km) mamy inne kategorie (kobiety 50 km, mężczyźni 50 km, kobiety 23 km, oldboje 23 km) i wszystkie odbywają się tego samego dnia. Wyścig jest, co prawda mniej popularny niż Izerska Pięćdziesiątka, ale za to jest bardziej wymagający. W tym roku na imprezę zapraszamy 3 marca. (TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics