Olbrzymi Airbus A380 wyląduje w Warszawie
Aktualnosci Polska Transport

Olbrzymi Airbus A380 wyląduje w Warszawie

Największy samolot pasażerki na świecie – Airbus A380 wyląduje na warszawskim lotnisku Chopina w dniu 10 lutego 2017r. A380 lini Emirates wykona jednorazowy lot z Dubaju do Warszawy. Linie Emirates chcą w ten sposób uczcić czwartą rocznicę uruchomienia połączenia do Polski.

fot. Emirates

Połączenia na trasie Dubaj – Warszawa odbywają się od lutego 2013 r. i obecnie obsługiwane są samolotami  Boeing 777-300ER, które zabierają na pokład 427 pasażerów. W A380 w linii Emirates mieści się w zależności od konfiguracji od 489 do 615 pasażerów. Podróżujący tym samolotem w klasie pierwszej mogą liczyć na prywatne kabiny i dostęp do pokładowego prysznica. Co więcej, pasażerowie klas pierwszej i biznes mogą spotykać się oraz próbować przekąsek i drinków w salonie pokładowym.

„Przylot Airbusa A380 z Dubaju dla pracowników Emirates w Polsce, ale i dla wszystkich służb lotniskowych i samego portu Fryderyka Chopina, będzie niewątpliwie wielkim świętem” – powiedział podczas konferencji dla mediów Maciej Pyrka, przedstawiciel Emirates na Polskę. To wydarzenie, to również doskonała okazja dla fotografów, żeby uwiecznić samolot-olbrzym na zdjęciach

fot. Emiretes

„Jak do tej pory, 700 tys. Polaków skorzystało z naszych połączeń. Należy też wspomnieć o absolutnie fantastycznym personelu, w skład którego wchodzi ponad 800 Polaków pracujących obecnie w Dubaju i latających naszymi samolotami. Kiedy lecimy z Warszawy do Dubaju, na pewno spotkamy kogoś, kto będzie mówił po polsku” – informuje Pyrka. (TC)

Źródło: Emirates

Zdjęcie tytułowe: traveLink

3 Comments

  1. Pierwszy tak, ale linii Emirates 🙂 A380 w Warszawie już był i to dawno temu 🙂 wystarczy poszukać ale widać odpowiedzialnemu za te „pierdoły” się nie chciało.

    Reply
  2. Author

    Szanowni Czytelnicy bardzo dziękujemy za cenną uwagę. Faktycznie, taki samolot już kiedyś lądował w Warszawie. Do tekstu wkradła się oczywista pomyłka, która już usunęliśmy. Oczywiście chodzi o samolot linii Emirates, który 10 lutego br. wykona jednorazowy przelot z Dubaju do Warszawy. Pozdrawiamy, Redakcja

    Reply

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics