Londyn i Heraklion to najpopularniejsze kierunki z Lotniska Chopina w lipcu
Aktualnosci Polska Transport

Londyn i Heraklion to najpopularniejsze kierunki z Lotniska Chopina w lipcu

Pod koniec wakacji przedstawiciele Lotniska Chopina podsumują najpopularniejsze kierunki lipca. W ruchu rozkładowym pasażerowie najchętniej podróżowali z i do Londynu (85,6 tys. Pasażerów). Na drugim i trzecim miejscu znalazły się miasta polskie – Gdańsk i Wrocław (53,9 tys. i 53,7 tys.). Następne pozycje to Paryż (52,3 tys.) oraz Frankfurt (50,1 tys.). W pierwszej dziesiątce znalazły się również Amsterdam, Bruksela, Tel Aviv, Kraków i Kijów.

W ruchu czarterowym wyraźnie najbardziej popularna była Grecja – w pierwszej dziesiątce znalazło się aż 7 greckich miejscowości – powiedział Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu i PR na Lotnisku Chopina.

Na pierwszym miejscu znalazł się Heraklion (16,6 tys. pasażerów), na drugim Rodos (16,1 tys.), na trzecim bułgarski Burgas (14,9 tys.). Kolejne miejsca zajmuje: Korfu (13,4 tys.), turecka Antalya (12,6 tys.) i Kos (9,4 tys.). W pierwszej dziesiątce znalazło się również drugie bułgarskie miasto – Warna i trzy greckie kierunki – Zakynthos, Chania i Saloniki.

W lipcu statystyki ruchu pasażerskiego i lotniczego były nie tylko lepsze od zeszłorocznych, lecz był to również najlepszy miesiąc w historii portu. Nigdy wcześniej w 83-letniej historii lotniska nie odprawiono w jednym miesiącu ponad 1,7 mln pasażerów.


Lotnisko Chopina w Warszawie to największe lotnisko w Polsce. W 2016 r. port obsłużył 12,8 mln pasażerów – o 14,4 proc. więcej niż w 2015 r. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, które zatrudnia ponad 1,5 tys. osób.  (TC)

źródło: PPL

zdjęcie: Dariusz Kłosiński

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics