Czechy Europa

Praga wśród najlepszych miast do odwiedzenia

Praga, Hradczany. Fot. Libor Svacek

Według Lonely Planet Praga znajduje się wśród najlepszych miast do odwiedzenia w 2024 roku. Przewodnik turystyczny Lonely Planet umieścił Pragę w gronie najlepszych kierunków turystycznych. Czeskie Miasto na liście dziesięciu miast świata znalazło się na ósmym miejscu. Przewodnik opisuje ją jako „tętniącą życiem stolicę w gotyckiej odsłonie” i jednocześnie dodaje, że światowej sławy zabytki, takie jak Zamek Praski czy Most Karola, są „zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe”

Praga, Miejski dom Reprezentacyjny, Sala Smetany. Fot. Pavel Dosoudil

Przewodnik zwraca także uwagę, że centrum Pragi jest często zatłoczone, co może nieco przyćmić urok miasta. Turystom udającym się do Pragi daje jednak nadzieję, że nastawienie czeskiej metropolii zaczyna się zmieniać, Praga stara się ograniczyć natłok turystów wspierając zrównoważoną turystykę i oferując szereg atrakcji poza centrum.

Praga, Miejski Dom Reprezentacyjny. Fot. Libor Sváček vydavatelství MCU

Lonley Planet zachęca do odwiedzenia mniej popularnych miejsc w stolicy Czech, na przykład bulwarów nad Wełtawą, secesyjnej Sali Smetany w Miejskim Domu Reprezentacyjnym, uważanej za najwspanialszą salę koncertową w Europie Środkowej czy parku Stromovka, jednego z największych parków krajobrazowych Pragi.

Praga, park Stromovka. Fot. Michal Vitásek

źródło i zdjęcia: mat. pras.

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics