Śladami Majów, czyli jak być małym podróżnikiem
KSIĘGARNIA ODKRYWCÓW

Śladami Majów, czyli jak być małym podróżnikiem

Marek Kamiński, słynny polarnik i podróżnik, wpisany do Księgi rekordów Guinnessa za zdobycie obu biegunów Ziemi w ciągu jednego roku, właśnie wydał książkę dla dzieci i młodzieży. Bo, jak mówi, chce ich zarażać pasją podróżniczą i pomagać odkrywać, że mogą wszystko! Pierwszą samodzielną podróż odbył w wieku ośmiu lat (z Gdańska do Łodzi), a potem jako piętnastolatek popłynął sam do Maroka… za zgodą rodziców.

Współautorką jest Katarzyna Stachowicz-Gacek, pisarka i scenarzystka, mająca świetne wyczucie dzieci. A efekt tej współpracy to niezwykła książka, wciągająca, pełna przygód, zabierająca młodych czytelników w egzotyczną podróż do Meksyku.

Dla Marka, bohatera książki, to miały być wymarzone wakacje w Meksyku Tylku z tatą. W końcu miałby go tylko dla siebie, z daleka od okropnej młodszej siostry. Ale wszystko poszło nie tak. W efekcie chłopiec leci do Ameryki Łacińskiej tylko z małomównym wujkiem podróżnikiem, bez taty, bez komputera, słowem, dla niego bez sensu! Będą oglądać ruiny piramid, przedzierać się przez dżunglę w upale i bez końca wysłuchiwać opowieści o cywilizacji Majów. Przy okazji muszą dostarczyć tajemniczą przesyłkę starożytnemu plemieniu Lakandonów. Planowane wakacje szybko zmieniają się w nieprzewidywalną wyprawę, tym bardziej że w ślad za bohaterami podąża dwóch podejrzanych typów. Słowem, dzieje się dużo!  

„Wyprawa do Meksyku w wieku 20 lat była kluczowa dla mojej tożsamości, nauczyła mnie inaczej patrzeć, zmieniła w ogóle horyzont mojego myślenia. Kiedy więc po jakimś czasie zadzwoniła Kasia i przedstawiła mi schemat naszej historii, dosłownie popłakałem się ze wzruszenia. Wiedziałem, że to jest to, że będziemy mieli książkę, o jakiej oboje marzyliśmy”, powiedział nam Marek Kamiński.

„Marek i czaszka jaguara”, Wydawnictwo Znak Emotikon.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics