Włoski region Emilia Romagna powraca do normalności po 2 latach pandemii
Europa Włochy

Włoski region Emilia Romagna powraca do normalności po 2 latach pandemii

Piaszczysta plaża, błękitne niebo, spokój ciała i ducha. Wszystko to w promieniach włoskiego słońca, które zostawia złoty, niepowtarzalny ślad na skórze. Do tego mnóstwo atrakcji wokół, w tym powracające po pandemicznej przerwie festiwale. Region Emilia Romagna w północnych Włoszech otwiera się dla turystów i powraca do normalności oferując krystalicznie czystą wodę i zapierające dech w piersiach: naturę, architekturę oraz sztukę. Teraz jeszcze łatwiej można doświadczyć magii regionu Emilia Romagna – z Polski do Rimini zostały dodane nowe połączenia lotnicze. 

Od pierwszego kwietnia we Włoszech nastąpiło poluzowanie restrykcji związanych z koronawirusem. Noszenie masek obowiązuje jedynie w publicznym transporcie, teatrach i zamkniętych przestrzeniach. To dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących do regionu Emilia Romagna. Ponadto, luzowaniu obostrzeń towarzyszy powrót licznych festiwali i wydarzeń.

Ponad 200 eventów w regionie!

Po dwóch długich pandemicznych latach, powracają festiwale – jedna z wizytówek regionu Emilia Romagna. Wybór ponad 200 wydarzeń jest imponujący, a różnorodna tematyka sprawia, że każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie – od wydarzeń kulturalnych po doznania kulinarne, a nawet duchowe. Tegoroczne lato będzie pierwszym od 2019 roku, w którym wszystkie festiwale powrócą do standardowej formy sprzed pandemii. 

Niecodziennym wydarzeniem, na które szczególnie warto zwrócić uwagę jest festiwal „Różowa Noc”, odbywający się w dniach 1-3 lipca na całym wybrzeżu Adriatyku, które rozciąga się od Lidi di Ferrara, Cesenatico, Rimini (serce festiwalu), aż po Riccione i miejscowość Cattolica. W pierwszy weekend lipca region Emilia Romagna od zachodu do świtu zamieni się w różową krainę rozświetloną światłem, eksplodującą dźwiękami i obrazami oraz mieniącymi się odcieniami różu.  Motto tegorocznego festiwalu to „Róż&Miłość” (ang. Pink&Love), które reinterpretuje uniwersalny przekaz „Pokój&Miłość” (ang. Peace&Love) poprzez motyw przewodni festiwalu. Wydarzenie skupia się na tematyce „self care” czyli dbania o ciało od środka i na zewnątrz poprzez aktywność fizyczną, pozytywne myślenie, wymianę doświadczeń, bliskość natury, pobudzanie wyobraźni, optymizm, empatię i witalność. 

Bezpieczeństwo przede wszystkimi, czyli co nowego na plażach

Oprócz bogatej oferty festiwali, piaszczyste plaże regionu Emilia Romagna to nie lada gratka dla wszystkich, którzy potrzebują odpocząć od rutyny dnia codziennego i zresetować umysł tak, by być gotowym na kolejne wyzwania. Relaks z widokiem na morskie fale sprzyja wyciszeniu, a odległość między parosolami na strzeżonych plażach to bezpieczne i komfortowe 12m2. Wyjątkiem jest Rimini, w którym odstępy między parasolami wynoszą od 15 do 18m2 dla jeszcze większej wygody turystów. Na plażach niestrzeżonych obowiązuje zasada unikania większych skupisk. Ponadto, wszelkie miejsca wspólne są regularnie dezynfekowane, a leżaki, krzesła czy parasole – regularnie odświeżane po każdorazowym użytku. 

Region Emilia Romania znajduje się na północy Włoch, w sąsiedztwie Lombardii (Mediolan), Toskanii i Wenecji. Miasta regionu, takie jak Bolonia, Rimini czy Ferrara są jednymi z najpopularniejszych celów podróży na świecie. Połączenia lotnicze do regionu Emilia Romagna dostępne są z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic i Gdańska. 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics