Włoskie Trentino przygotowuje się do sezonu zimowego
Narty Włochy

Włoskie Trentino przygotowuje się do sezonu zimowego

Lato już za nami, zatem ośrodki narciarskie czynią ostatnie przygotowania do sezonu zimowego. Tak też jest we włoskim Trentino, położonym w górach wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Region przygotowuje na ten sezon nowe propozycje i pomysły.

Za mniej więcej dziesięć tygodni, o ile nie zawiedzie pogoda, Trydent i Górna Adyga na powrót zapełnią się narciarzami, łyżwiarzami, miłośnikami rakiet śnieżnych, wędrówek pieszych, krajobrazów, tras i szlaków biegnących przez malownicze zakątki trydenckich Dolomitów.

ski_instructors_in_val_di_fassa_daniele_montigiani

Oferta przygotowana dla narciarzy skupia się na dwóch dużych karuzelach – Dolomiti Superski oraz Skirama Dolomiti Adamello Brenta, w których koncentruje się najlepsza jakość technologii instalacyjnych oraz nowe, rozliczne propozycje na nadchodzący sezon zimowy. Obszar Dolomiti Superski, do którego należy Val di Fassa, Moena-Tre Valli, Val di Fiemme i San Martino di Castrozza-Passo Rolle, powraca w tym sezonie z nowymi atrakcjami. Nowa, bardzo szybka i zaawansowana technologicznie trasa “Volata” w Val di Fassa biegnąca od Col Margherita do Passo San Pellegrino, co daje 2 350 metrów długości i 631 metrów różnicy poziomów. Ale nie jest to jedyna nowość w arenie narciarskiej Alpe Lusia-San Pellegrino: na zboczu Bellamonte Castelir zostanie oddana do użytku kolejka kabinowa, o niskim stopniu ingerencji w naturalne warunki krajobrazowe – Castelir-Morea, obsługująca trzy stacje (dolną, środkową i górną). Nie zabraknie również nowych propozycji w arenie narciarskiej Latemar, od strony Obereggen.

children_dolomiti_paganella_daniele_lira

Obecnie trwają prace modernizacyjne obejmujące wyciągi i trasy w dwóch największych ośrodkach narciarskich Trentino. Włosi przygotowują trasy i instalacje narciarskie tak żeby pozostawały niedoścignione pod względem bezpieczeństwa i zdolności transportowych.  Każdy narciarz, bez względu na doświadczenie, powinien znaleźć tu to, czego szuka. Przygotowano ofertę propozycji wakacyjnych dla całych rodzin i miłośników sportu w najbardziej renomowanych ośrodkach. Dodając do tego gościnność mieszkańców oraz doskonałą jakość usług i oferty gastronomicznej zimowy urlop w Trentino powinien być udany. (TC)

Zdjęcia: Daniele Montigiani, Federico Modica i Daniele Lira

Źródło: materiały prasowe

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics