Wrocław wybrany European Best Destination 2018
Aktualnosci Polska

Wrocław wybrany European Best Destination 2018

Wrocław zwyciężył w międzynarodowym konkursie European Best Destination 2018, zdobywając ponad 41 tysięcy głosów. Jedyny reprezentant Polski w tegorocznej edycji konkursu otrzymał głosy ze 146 krajów. Za Wrocławiem znalazły się między innymi: hiszpańskie Bilbao, francuski Colmar, chorwacki Hvar, łotewska Ryga, czy też Mediolan, Amsterdam, Ateny i Paryż. W poprzednich latach konkurs ten wygrywały m.in. Porto, Bordeaux, Lizbona i Kopenhaga.

Tytuł „najlepszego kierunku Europy” zobowiązuje, ale na pewno przyciągnie też nowych turystów. Czy oni też uznają, że stolica Dolnego Śląska jest warta zdobytego tytułu? Z pewnością tak, bo potwierdza to choćby rosnąca każdego roku liczba turystów odwiedzających Wrocław – w ubiegłym roku wyniosła ona prawie 5 milionów. Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, powiedział: „Jestem niezwykle dumny. Chcę serdecznie podziękować wszystkim wrocławianom oraz kochającym to miasto turystom za każdy oddany głos. Zwycięstwo w tak prestiżowym konkursie świadczy o tym, że Wrocław już jest wśród najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych na mapie Europy.”

Natomiast Wioletta Samborska, dyrektor biura promocji miasta i turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia, podkreśliła: „Organizacja dużych przedsięwzięć, jak Europejska Stolica Kultury 2016 czy The World Games 2017, udowodniła, że Wrocław jest gotowy na więcej. Rocznie stolicę Dolnego Śląska odwiedza między 4 a 5 milionów turystów, co również nie jest bez znaczenia. Otrzymanie tytułu European Best Destination 2018 z pewnością wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie Wrocławiem. To z kolei przełoży się na wpływy branży hotelarskiej i gastronomicznej w mieście.”

Wrocław świetnie nadaje się zarówno jako cel wypadów weekendowych, jak i dłuższych pobytów. Mają tutaj co robić dorośli, świetnie spędzają czas dzieci.

Lista 10. miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć we Wrocławiu.

  1. Rynek z wyjątkowym Ratuszem i kamienicami – nie bez kozery uważany przez wielu za najpiękniejszy rynek w Polsce.
  2. Zoo z Afrykarium czyli udane połączenie najstarszego i największego (pod względem różnorodności gatunków) ogrodu zoologicznego w Polsce z unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym środowisko wodne Afryki.
  3. Ostrów Tumski – prapoczątki Wrocławia, wyspa – zabytek
  4. Panorama Racławicka – wielkie dzieło Kossaka i Styki przedstawiające wielkie wydarzenie historii Polski.
  5. Hala Stulecia z Centrum Poznawczym, wpisana na listę UNESCO oraz fontanną multimedialną – jedno z modniejszych miejsc wśród wrocławian, lubiane także przez gości.
  6. Sky Tower, najwyższy budynek we Wrocławiu – najlepszy punt widokowy w mieście.
  7. Gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego,kryjący perłę dolnośląskiego baroku – Aulę Leopoldina.
  8. Aquapark – miejsce, w którym można odpocząć po zwiedzaniu miasta..
  9. Dzielnica Czterech Wyznań, koktajl architektoniczo-historyczno-religijny: w bliskim sąsiedztwie znajdują się cztery świątynie różnych wyznań.
  10. Hydropolis czyli wszystko o wodzie – multimedialna, pełna interaktywnych instalacji, wystawa poświęcona wodzie umiejscowiona w dawnym podziemnym zbiorniku wody pitnej.

Nie samym zwiedzaniem gośc żyje

Wrocław uważany jest za miasto, które nie śpi. I nic dziwnego – przez całą dobę tyle się dzieje, tyle atrakcji czeka na gości, że we Wrocławiu gość szybko zaczyna żałować, że doba trwa tylko 24 godziny. Wieczorną rozrywkę zapewniają liczne teatry i kina, Opera, Narodowe Forum Muzyki, a także restauracje i kluby.

Co więcej, niezależnie od miesiąca, w którym odwiedzamy Wroclaw, możemy być pewni, że trafimy na jakąś ważną imprezę kulturalną. Te najbardziej znane to Dzień Odry i Święto Wrocławia, Europa na Widelcu i Jarmark Bożonarodzeniowy.

Miasto krasnali

Mało które miasto w Polsce jest tak przyjazne dzieciom. Wspomniane Afrykarium to dla nich raj. Hydropolis to połączenie zabawy z nauką. A jeszcze są tutaj przecież Humanitarium – park rozrywki edukacyjnej oraz Kolejkowo – największa w Polsce makieta kolejowa. Jednak najbardziej znane we Wrocławiu są krasnale. Poszukiwanie ich na ulicach, placach i zaułkach Wrocławia to wspaniała zabawa, ale i wyzwanie. Krasnali jest już ponad 400. Co więcej, mają swoje święto – Wrocławski Festiwal Krasnoludków.

Łatwiej zwiedzać

W zwiedzaniu – jak przystało na XXI wiek – pomaga serwis turystyczny Wrocławia – www.visitwroclaw.eu. Jest współtworzony przez mieszkańców miasta, więc jest najlepszym źródłem wiedzy o tym, jak spędzić w nim czas.

Dla wszystkich spędzajacych we Wrocławiu więcej czasu niż kilka godzin, pomocna jest również karta turystyczna Wrocław Tourist Card. Pozwala na tańsze zwiedzanie miasta.

więcej na: https://visitwroclaw.eu/wroclaw-tourist-card.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics