Wyspa Freddiego Mercury, Zanzibar
KSIĘGARNIA ODKRYWCÓW Tanzania Zanzibar

Wyspa Freddiego Mercury, Zanzibar

Zanzibar ma wielki czar, ale fakt, że urodził się tu Freddie Mercury dodaje wyspie splendoru. Historia charyzmatycznego lidera grupy Queen, zaczyna się w niewielkim mieście Stone, gdzie stawiał pierwsze kroki jako Farrokh Bulsara.


Przy ulicy Kenyatty w Stone Town znajdziemy bladożółty dom z mocno przybrudzoną od kurzu fasadą, który pretenduje do oficjalnego miejsca zamieszkania Freddiego. Po obu stronach pięknie zdobionych drzwi wiszą drewniane gablotki ze zdjęciami artysty. A tabliczka przed wejściem głosi, że to „Mercury’s House”. Jednak lokalni przewodnicy wskażą jeszcze kilka innych domów, w których mieszkał muzyk. No cóż, spędził tu tylko osiem lat, bo potem wyjechał do Indii, żeby się kształcić.
Dziś nie brak chętnych na apartament w „Mercury’s House”. Można wynająć go na noc, miesiąc, a nawet całe wakacje. Nie wiadomo, czy Freddie w nim przemieszkiwał, bo trochę ukrywał swoje egzotyczne korzenie. Ale jego kult trwa i rozsławia tę niewielką wyspę na Oceanie Indyjskim.

O wszystkich jej atrakcjach przeczytacie w travelbooku „Zanzibar”. Co warto zobaczyć, kiedy przypadają największe święta i festiwale i jak się do nich przygotować, o czym trzeba pamiętać, żeby potem miło wspominać tę podróż.


Zanzibar, travelbook, Wydawnictwo Bezdroża

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics