20 LAT POLSKICH LINII LOTNICZYCH LOT W SOJUSZU STAR ALLIANCE
Aktualnosci Transport

20 LAT POLSKICH LINII LOTNICZYCH LOT W SOJUSZU STAR ALLIANCE

20 LAT POLSKICH LINII LOTNICZYCH LOT W SOJUSZU STAR ALLIANCE.

• 26 października 2023 r. mija 20 lat odkąd Polskie Linie Lotnicze LOT dołączyły do Star Alliance, globalnego sojuszu linii lotniczych.
• Dzięki członkostwu w sojuszu, pasażerowie PLL LOT mają dostęp m.in. do szerokiej siatki połączeń, programów lojalnościowych czy wspólnych produktów i usług lotniskowych.
• Star Alliance istnieje od 1997 r., obejmuje swoim zasięgiem cały świat i regularnie wygrywa w rankingach na najlepszy sojusz lotniczy – w tym roku został nagrodzony w kategorii World’s Best Airline Alliance rankingu Skytrax World Airline Awards.

Dokładnie 20 lat temu Polskie Linie Lotnicze LOT dołączyły do Star Alliance, umożliwiając w ten sposób ciągły rozwój marki LOT na świecie, ale także zyskując dla swoich pasażerów dodatkowe korzyści. Dzięki członkostwu w sojuszu i zawieraniu umów codeshare z liniami partnerskimi takimi jak Lufthansa, Air China czy Singapore Airlines, polski przewoźnik rozszerza zasięg swojej siatki połączeń. W efekcie pasażerowie PLL LOT mogą korzystać z lotów do niemal każdego miejsca na świecie. Najpopularniejsza wspólna oferta „Star Alliance Round the World fare” umożliwia podróż dookoła świata z jednym biletem, ważnym na wybrane rejsy przewoźników sojuszu.

Dzięki koordynacji rozkładów z partnerami aliansowymi i koncentracji ich operacji na wspólnych terminalach wybranych portów lotniczych, pasażerowie istotnie skracają czas swojej podróży. Z kolei uczestnicy programu Frequent Flyer mogą gromadzić i wydawać mile na dowolne loty Star Alliance, a także uzyskać status Gold uprawniający do wielu korzyści, takich jak bezpłatny dostęp do saloników biznesowych na lotniskach, priorytetowa odprawa i wejście na pokład, szybka ścieżka kontroli bezpieczeństwa oraz dodatkowy limit bagażu. Uczestnictwo w sojuszu to także gwarancja najwyższych wspólnych standardów bezpieczeństwa i jakości, które są regularnie audytowane i udoskonalane. Dla linii lotniczej to okazja do wymiany wiedzy i dobrych praktyk, co przekłada się na późniejsze pozytywne doświadczenia pasażerów na każdym etapie podróży.

Już od 20 lat rozwijamy nasz produkt wspólnie z najbardziej rozpoznawalną na świecie marką aliansu lotniczego. Pragnę wyrazić podziękowania organizacji Star Alliance i wszystkim liniom członkowskim za wzorową wieloletnią współpracę. Dziękuję również pasażerom wybierającym Polskie Linie Lotnicze LOT i jej partnerów – bo ważne, z kim podróżujesz – mówi Robert Ludera, Dyrektor Biura Siatki Połączeń w PLL LOT.

Polskie Linie Lotnicze LOT to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.
Star Alliance to wiodący sojusz linii lotniczych obejmujący swym zasięgiem cały świat. Star Alliance powstał w 1997 roku jako pierwszy globalny sojusz linii lotniczych. Do sojuszu należy nie tylko część największych linii lotniczych na świecie, ale także mniejsi przewoźnicy, tworzący potężną sieć, która łączy niemal każde miejsce na świecie. Każda z linii lotniczych zachowuje swój indywidualny styl i tożsamość kulturową, wnosząc do sojuszu bogactwo różnorodności i wielokulturowości. Jednocześnie wszystkich członków Star Alliance łączy to samo zaangażowanie w przestrzeganie najwyższych standardów bezpieczeństwa i obsługi klienta.

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics