Alpejski Puchar Świata wystartuje w Sölden
Aktualnosci Austria Europa sport

Alpejski Puchar Świata wystartuje w Sölden

Rozpoczęcie Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w sezonie 2020/2021 rozpocznie się już w najblizszy weekend w austriackim Sölden. Kontrola śniegu na stokach lodowca Rettenbach przebiegła pomyślnie i dyrektor zawodów Pucharu Świata w konkurencjach technicznych z ramienia FIS Markus Mayr zgodził się na organizację inaugurację sezonu w zawodach alpejskich właśnie tam. Impreza odbędzie się w dniach 23-24 października.

Organizatorom zawodów powinna sprzyjać również pogoda. Bo choć w Soelden temperatury wciąż wyraźnie przekraczają zero stopni Celsjusza, to w nocy z piątku na sobotę ma się to zmienić. Dodatkowo może wtedy spaść śnieg. Na sobotę zaplanowano slalom gigant kobiet, a dzień później w tej samej konkurencji rywalizować będą mężczyźni.

Dobre warunki do treningów – Na tydzień przed startem stok jest w świetnej kondycji i mamy teraz idealne warunki do treningu. Osoby odpowiedzialne za jego przygotowanie wykonały kapitalną pracę – podkreślił dyrektor austriackiego związku Christian Mitter.

Plan zawodów przedstawia się następująco:

23 października (sobota) o godz. 9.50 – slalom gigant kobiet (I przejazd)

23 października (sobota) o godz. 13.05 – slalom gigant kobiet (II przejazd)

24 października (niedziela) o godz. 10.00 – slalom gigant mężczyzn (I przejazd)

24 października (niedziela) o godz. 13.30 – slalom gigant mężczyzn (II przejazd)

W zawodach wystartuje też dwójka reprezentantów Polski Maryna Gąsienica-Daniel i Michał Jasiczek. Polski Związek Narciarski poinformował , że w przyszły weekend w Sölden o pierwsze do zdobycia w sezonie 2020/2021 punkty alpejskiego Pucharu Świata powalczą Maryna Gąsienica-Daniel i Michał Jasiczek. Dla Maryny będzie to powrót do Pucharu Świata po całosezonowej przerwie.

Czytaj także:

Sölden, w królestwie śniegu 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics