Sezon zimowy 2018/2019 w Friuli-Wenecja Julijska, Włochy
Aktualnosci Narty Włochy

Sezon zimowy 2018/2019 w Friuli-Wenecja Julijska, Włochy

Ośrodki narciarskie w regionie Friuli-Wenecja Julijska pozostają nadal jednymi z najbardziej konkurencyjnych pod względem cen dla wszystkich rodzajów skipassu, biorąc pod uwagę obszary  narciarskie w Alpach o takich samych wymiarach i cechach. Codzienny skipass dla dorosłych kosztuje 37 €, a cena w sezonie CARTAneve Skipass pozostaje niezmieniona. Po raz kolejny w tym roku przysługuje zniżka rodzinna w wysokości 35% (CARTAneve i Sci @ sempre), a dzieci w wieku poniżej 8 lat i osoby powyżej 75 lat mogą jeździć na nartach bezpłatnie.

  • Są to nie tylko najbardziej konkurencyjne ośrodki narciarskie pod względem oferty dla narciarzy, ale także jedne z najbezpieczniejszych we Włoszech, biorąc pod uwagę niewielką liczbę wypadków odnotowanych na stokach w ostatnich latach.

W sezonie otwierane są wyciągi narciarskie we wszystkich ośrodkach narciarskich w regionie zarządzanym przez PromoTurismo FVG (Piancavallo, Forni di Sopra-Sauris, Ravascletto-Zoncolan, Tarvisio i Sella Nevea) od soboty 8 grudnia do 31 marca 2019 r., z wyjątkiem Selli. Ośrodek narciarski Nevea, ma pozostać otwarty aż do Wielkanocy (25 kwietnia).
Aktualne godziny otwarcia można znaleźć na stronie internetowej www.promotur.org. Nowe kamery internetowe pozwolą dokładnie monitorować warunki pogodowe we wszystkich ośrodkach narciarskich.

Terme di Arta – jazda na nartach połączona ze spa

Dla pełnego zadowolenia turystów i narciarzy w górskich ośrodkach narciarskich Carnii, po raz kolejny w tym roku PromoTurismoFVG i Terme di Arta opracowały specjalną ofertę – łączy jazdę na nartach z Wellness i SPA. Odwiedzający Terme di Arta otrzymają osobisty kupon rabatowy, który uprawnia ich do zakupu codziennego skipassu w promocyjnej cenie z 25% zniżką (28 € zamiast 37 € w szczycie sezonu i 20 € zamiast 26 € w sezonie niskim). Zniżka obowiązuje przez cały sezon narciarski w ośrodkach Carnia, Forni di Sopra, Sauris i Ravascletto-Zoncolan i jest dostępna dla klientów „dorosłych”, ponieważ obniżone lub specjalne stawki są już dostępne dla innych kategorii narciarzy. Ponadto zakup karnetu dziennego, kilkudniowego lub sezonowego w kasach ośrodków narciarskich PromoTurismoFVG w Ravascletto-Zoncolan, Forni di Sopra i Sauris uprawnia narciarzy do 15% zniżki w dni powszednie i 10% zniżki w święta i dni świąteczne. dni przed świętami publicznymi w cenie przyjęcia do Terme di Arta, basenu i strefy wellness oraz zabiegów z zakresu estetyki i fizjoterapii, z wyłączeniem tych związanych z krajowym systemem opieki zdrowotnej. Zniżka jest ważna dla całej rodziny narciarza, który zakupił skipass i może być używany na jedno wejście tylko w sezonie.

Narty i doznania kulinarne 

Posiadacze kilkudniowego karnetu narciarskiego mogą skorzystać w okresie jego ważności z 10% zniżki na produkty lub cenę posiłku w jednej z restauracji znajdującej się w niektórych obiektach zlokalizowanych w miejscowości Strada del Vino e dei Sapori (Szlak wina i smaków). Więcej informacji o tej ofercie dostępnych jest na stronie www.tastefvg.it.

Narty nocą

Stok narciarski Di Prampero w Tarvisio jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej ekscytujących w Friuli-Venezia Giulia. Otwierany jest nocą w każdy wtorek i piątek od 4 stycznia do 8 marca 2019, w godzinach 20-23. Wyciąg narciarski gondolowy Monte Lussari zawiezie narciarzy na ekscytujący stok Di Prampero, na stacji pośredniej wyciągu gondolowego. Natomiast osoby towarzyszące narciarzom będą mogły wjechać aż do wioski położonej na samym szczycie i zjeść posiłek oraz spędzić wyjątkowy wieczór na dużej wysokości. Inni będą mogli również wykupić bilet na wjazd i powrót kolejką gondolową w specjalnej cenie 7 €.

Oprócz jazdy na nartach: wycieczki na rakietach śnieżnych, warsztaty edukacyjne i zajęcia dla wyczynowców

W ośrodkach narciarskich Friuli-Wenecja Julijska są oferowane różnorodne zajęcia sportowe i edukacyjne w ramach programu „Vivi la Natura nelle Alpi Carniche e Giulie”. Wprowadzenie do narciarstwa skandynawskiego w Tarvisio, lekcje biathlonu w Carnia Arena w Forni Avoltri, przejażdżki bryczkami konnymi w lasach Valsaisera, jazda konna i klub kucykowy w Arta Terme oraz wycieczki na rakietach śnieżnych wzdłuż „sbilf” (elf) ścieżka w Ravascletto to tylko niektóre z zaplanowanych zajęć dla rodzin. Każdego tygodnia w Tarvisio odbywają się warsztaty dla dzieci, podczas gdy w Sauris i Sappada zapewnione zostaną tzw. miejsca kreatywne, w których dzieci i rodzice mogą nauczyć się jak tworzyć Befana (świąteczną czarownicę), maskę Lego i małego drewnianego elfa.

Wycieczki na rakietach śnieżnych w Alpach Julijskich, Alpach Karnickich i Dolomitach friulskich są przeznaczone dla bardziej doświadczonych oraz dla tych, którzy chcą wybrać się na relaksującą wycieczkę. Ci, którzy nie chcą zrezygnować z dwóch kółek, nawet w zimie, mogą wybrać się na długie wycieczki rowerowe do Sella Nevea, na Monte Zoncolan i do Forni di Sopra. Osoby kochające historię, z pewnością docenią tematyczne spacery śladami Wielkiej Wojny z ekspertami historii w parku rozrywki Abshnitt Saisera. W wioskach Sappada i Sauris organizowane są łatwe wycieczki przyrodnicze i kulturalne wraz z przewodnikiem, który zabiera gości do wspólnego odkrywania ukrytych zakątków, architektury i tradycji dwóch wspaniałych wiosek, które mają ze sobą wiele wspólnego. Dla bardziej doświadczonych, alpinistów przygotowano wspinaczkę lodową  w Forni Avoltri, Sappada i Forni di Sopra we współpracy z Alpine Guides.

Piancavallo oferuje również pełen program zajęć: wycieczki na rakietach śnieżnych o świcie, rozrywka dla dzieci, wycieczki na rakietach śnieżnych w ciągu dnia lub w nocy z kolacją lub degustacją w górskiej chacie. Zajęcia dodatkowe są organizowane w chronionych obszarach przyrodniczych dwóch parków regionalnych. W parku Friulian Dolomites Park można uprawiać różne sporty, od wspinaczki lodowej po mini-tor do biegów na lodzie, wycieczki na rakietach śnieżnych w nocy i geo-trekking do zapory Vajont, a także do trekking fotograficzny przeznaczony dla miłośników fotografii przyrodniczej. Julian Pre-Alps Park oferuje nie tylko klasyczne wycieczki na rakietach śnieżnych i zimowe trekkingi, ale także szkolenia z alpinizmu i wspinaczki na klasycznych trasach, z wysokogórskimi przewodnikami, którzy udzielają informacji na temat bezpieczeństwa i technik stosowanych turystyce na mocno zaśnieżonych obszarach. W zimie organizowane są także wycieczki po jaskiniach. (TC)

zdjęcia: arch. redakcji

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics