Austriacki ośrodek narciarki w Paznaun przyjazny dla rodzin z dziećmi
Aktualnosci Austria Narty

Austriacki ośrodek narciarki w Paznaun przyjazny dla rodzin z dziećmi

Wypoczynek na nartach z dziećmi wcale nie musi być ani męczący, ani drogi, jak przekonują przedstawiciele austriackiego ośrodka narciarskiego w Paznaun. Zachęcają rodziny z dziećmi do przyjazdu tłumacząc, że rodzice mogą cieszyć się tutaj wolnym czasem we dwoje bez zmartwień. A dodatkowo oferują troskliwą opiekę nad najmłodszymi.


Od niedzieli do piątku można skorzystać z troskliwej opieki nad dziećmi. W Kappl klub dla maluchów „Sunny Mountain Club” przyjmuje dzieci już od trzeciego roku życia i jest otwarty od 9:00 do 15:30. Poranna i popołudniowa opieka nad dziećmi bez wyżywienia kosztuje sześć euro. Ponadto dzieci, które są zakwaterowane w jednym z ośrodków będących członkiem zrzeszenia „Sunny Mountain”, są objęte opieką bezpłatnie. W See koszt całodziennej opieki od 9:30 do 16:00 w przedszkolu dla gości z wyżywieniem dla maluchów od dwóch lat to tylko cztery euro, jedna godzina kosztuje zaś jedynie jeden euro. W dobrych rękach są również dzieci w wieku od trzech do pięciu lat w szkółce narciarskiej w Ischgl. Natomiast w Galtür maluchy już od 18 miesiąca życia są mile widziane w przedszkolu dla gości otwartym od 9:00 do 16:00.


Rodzinne oferty na każdą kieszeń

Podmioty zrzeszone w Sunny Mountain, sieci przyjaznych dzieciom miejsc noclegowych w Kappl, oferują idealne zakwaterowanie we wszystkich przedziałach cenowych z wieloma wliczonymi w cenę usługami dodatkowymi dla rodzin. Na przykład, zaraz po przyjeździe, dla dzieci przewidzana jest torba pełna niespodzianek. Ponadto opieka w „przedszkolu dla gości Sunny Mountain” jest bezpłatna.

Zniżki dla dzieci w każdym z ośrodków

W Paznaun dzieci w wieku poniżej ośmiu lat w towarzystwie rodzica jeżdżą bezpłatnie we wszystkich czterech ośrodkach narciarskich. Nowością w sezonie zimowym 2018/19 jest karnet narciarski VIP (dostępny z kartą gościa Ischgl/ Samnaun): dzieci poniżej 10 roku życia mogą szusować bezpłatnie, jeśli towarzyszy im jeden z rodziców. Warto również wiedzieć, że w Galtür młodzież w wieku poniżej 19 lat obowiązuje taryfa dziecięca, a rodzice z dziećmi mogą skorzystać z zakupu rodzinnego karnetu narciarskiego.Przystosowane do potrzeb dzieci stoki i parki rozrywki

Rodziny z dziećmi z pewnością znajdą coś dla siebie w jednym z czterech ośrodków narciarskich Paznaun o łącznej długości tras o wszystkich poziomach trudności wynoszącej 365 km. Ci, którzy pragną wypróbować powietrznych akrobacji powinni udać się do funparku w See na stok z muldami i na średnią skocznię. W funparku Alblitt w Kappl początkujący i zaawansowani mogą sprawdzić się na trasach z przeszkodami dla początkujących i średnio zaawansowanych. Zaś dla zaawansowanych i profesjonalnych narciarzy firma SCHNEESTERN przygotowała w dwóch sektorach Ischgl Snowpark, sponsorowanych przez firmę JEEP, poręcze, boxy i inne przeszkody, gdzie wyczynowcy mogą popracować nad swoimi umiejętnościami. Szukający różnorodności z pewnością nie zawiodą się na stokach w Galtür i sześciu sektorach w wielokrotnie nagradzanym parku Silvapark. Natomiast spragnieni mocnych wrażeń mogą wybrać się na zjazd zjeżdżalnią linową Ischgl Skyfly.

Gwarancja śniegu od listopada do maja

Dzięki usytuowaniu na wysokości od 1 040 do 2 872 m n.p.m. i wyjątkowo korzystnemu położeniu geograficznemu czterech ośrodków narciarskich miłośnicy sportów zimowych mogą spodziewać się niezakłóconej zabawy na nartach w regionie Paznaun od końca listopada do końca maja.Ciekawe atrakcje dla aktywnych rodzin w Paznaun

W każdy poniedziałek w Kappl w ramach wydarzenia „Pierwsze ślady na śniegu” z ważnym dziennym karnetem narciarskim, można zacząć szusować po świeżo przygotowanych stokach już od 8 rano.
W Kappl w każdy wtorek od 19:00 do 22:00 dzieci mogą jeździć na sankach w świetle księżyca z profesjonalnym programem animacyjnym.
W każdy wtorkowy wieczór, w Galtür o 20:30 warto być przygotowanym na wyścig na drewnianych klepkach. Wydarzenie zaczyna się w Gampele, gdzie można wypożyczyć drewniane klepki, które będą następnie służyły jako środek transportu przypominający narty.
W każdą środę w Galtür od 19:30 do 22:30 na 2,2 kilometrowym oświetlonym stoku można spróbować nocnej jazdy na nartach.
W środy, 26.12.2018 i 02.01.2019, a także w poniedziałki, 07.01., 28.01., 04.02., 11.02., 18.02., 25.02. i 04.03.2019, od 19:30 do 22:30 goście w See będą mogli skorzystać z oświetlonego stoku narciarskiego i sześciokilometrowego toru saneczkowego.
Siedem kilometrów długości i 950 metrów różnicy wysokości czyni nocny tor saneczkowy Ischgl jedną z najdłuższych tras saneczkarskich w Alpach, która jest oświetlona w poniedziałki i czwartki w godzinach od 19:00 do 22:00.
Sześciokilometrowy naturalny tor saneczkowy w See jest uważany za jedną z najbardziej malowniczych tras w Tyrolu, która jest otwarta codziennie.
Koncerty dla dzieci: w Kappl 19 i 26 lutego 2019 roku dzieci przeżyją niezapomniane, interaktywne koncerty z wielokrotnie nagradzanym, niemieckim piosenkarzem dziecięcym herrH. W Galtür dzieci będą mogły się wyszaleć 27 lutego i 6 marca 2019 roku na koncercie dla dzieci z zespołem „Frank i przyjaciele”, a 17 kwietnia 2019 na koncercie grupy „3Berlin”.

żródło: materiały prasowe, zdjęcia: arch. redakcji

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics