Sylwester 2017 – dokąd pojechać?
Europa Miejsca Poradnik

Sylwester 2017 – dokąd pojechać?

Dokąd pojechać na Sylwestra aby nie nadwyrężyć domowego budżetu i świetnie się bawić w tym roku. Praga ponad sześć razy droższa niż Ateny Paryż, Bruksela i Berlin w środku zestawienia europejskich stolic. Porównywarka obiektów noclegowych HomeToGo, sprawdziła koszty sylwestrowego wypadu na weekend do europejskich stolic i ustaliła 10 destynacji, w których najtaniej i najlepiej można powitać Nowy Rok 2018. Ateny otwierają zestawienie oferując najtańszy nocleg dla 4 lub więcej osób na 2 doby, podczas gdy Praga plasuje się na ostatnim miejscu oferując najdroższe w tym okresie obiekty w Europie. Paryż, Bruksela i Berlin natomiast obstawiają środek stawki. Dodatkowo HomeToGo zebrało wskazówki, które na pewno przydadzą się podróżnym podczas planowania sylwestrowego wyjazdu.

Sylwester Ateny

Najtańsze noclegi są w Atenach

Najtańszą europejską stolicą na sylwestra w tym roku są zdecydowanie Ateny. Koszt noclegu na dwie doby od 30. grudnia do 1. stycznia to przeciętnie tylko 391 zł. Nie tylko ceny, ale i temperatura będzie sprzyjać odwiedzającym grecką stolicę. Łagodne 9°C będzie towarzyszyć osobom, które zdecydują się na podziwianie pokazu sztucznych ogni za wzgórza Likavitos. Ważne jest, aby pamiętać, żeby powitać Nowy Rok wyłącznie symbolicznym toastem, gdyż spożywanie alkoholu w miejscach publicznych oraz odpalanie własnych fajerwerków jest tu zabronione.

Sylwester w Wiedniu

Wiedeń i Berlin zapewnią wiele atrakcji

Kto natomiast poszukuje szampańskiej zabawy, kolorowych fajerwerków oraz głośnych petard, powinien wybrać się do Wiednia lub Berlina. W tych miastach nie należy obawiać się mandatu za liczne toasty wznoszone na ulicach z nowo poznanymi nieznajomymi*, można również świętować odpalając własne race oraz fajerwerki. Koszt noclegu w tych miastach to przeciętnie 1040 zł w Berlinie i 1134 zł we Wiedniu za obiekt noclegowy na 2 doby dla 4 lub więcej osób.

Berlin

W obu miastach na odwiedzających będzie czekać wiele bezpłatnych atrakcji. W Berlinie można liczyć na huczną zabawę pod Bramą Brandenburską. We Wiedniu natomiast warto skierować się na Plac Ratuszowy, gdzie po przyspieszonym kursie wszyscy zainteresowani będą mogli powitać Nowy Rok w rytmie walca.

Sylwester w Lizbonie

Kolorowa Lizbona przyjazna kieszeniom turystów

Równie głośno, kolorowo i przede wszystkim niedrogo można spędzić niezapomnianego sylwestra w Lizbonie. Podróżujący powinni zaplanować średnio 497 zł na pokrycie kosztu zakwaterowania na dwie nocy. Większość Portugalczyków celebruje nadejście Nowego Roku poza domem. Na ulicach miast dzieje się bardzo wiele, rozbrzmiewa muzyka grana na żywo, a miejscowi chętnie zapraszają odwiedzających do wspólnej zabawy. Warto również zapoznać się z lokalną tradycją i z wybiciem północy zjeść 12 rodzynek. Każda z nich symbolizuje jedno dobre życzenie na 12 nadchodzących miesięcy Nowego Roku.

Sztokholm

Czeska Praga w tym roku bardzo droga

Na ostatnim miejscu zestawienia sylwestrowych destynacji plasuje się Praga. Przeciętnie należy tu zapłacić 2366 zł za dwie doby w obiekcie noclegowym dla 4 lub więcej osób. Wysoką cenę rekompensują natomiast niezapomniane widoki rozpościerające się z Mostu Karola, gdy wybije północ oraz dobre połączenia kolejowe i autobusowe czeskiej stolicy z największymi polskimi miastami.

Sylwester Praga

Sylwester 2017: zestawienie cen w europejskich stolicach

  • Powyższe informacje mogą ulec zmianie. HomeToGo ani TravelCompass.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje prawne wynikające z naruszenia obowiązujących przepisów lokalnych. W badaniu nie uwzględniono żadnych ustawowych ograniczeń wiekowych.
Sylwester w Brukseli

źródło: hometogo.pl

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics