W Dolomitach startuje sezon zimowy
Narty

W Dolomitach startuje sezon zimowy

We włoskich Dolomitach startuje już sezon zimowy  – oprócz stacji Tonale i Madonna di Campiglio, wkrótce ruszą wyciągi w pozostałych ośrodkach w Dolomitach Trentino. Dzięki obfitym opadom śniegu w wyższych partiach gór, już w ciągu najbliższych tygodni Trentino gotowe będzie na przyjęcie spragnionych pierwszego śniegu narciarzy i snowboardzistów. Jako pierwsza otworzyła się stacja Passo Tonale – lodowiec Presena, następnie, w trzecim tygodniu listopada, ruszyły wyciągi w Madonna di Campiglio – region Grostè – oraz Passo Rolle, w regionie San Martino di Castrozza. Długo wyczekiwana zima w końcu nadeszła – otulone śniegiem góry w Madonna di Campiglio przyciągnęły amatorów sportów zimowych w region Grostè, na trasy Graffer, Lame i Boch. W górnej części korzystać również można ze snowparku Ursus. W kolejne weekendy, 25-26 listopada i 2 grudnia otwierać się będą kolejne stacje.

W San Martino di Casrozza – Passo Rolle jeździć można na trasach Cimòn, Ferrari i Castellazzo.

W sobotę, 25 listopada ruszają wyciągi w Pampeago, w ośrodku Ski Center Latemar w Val di Fiemme (region Fiemme – Obereggen). Z połączenia z Obereggen korzystać będzie można kilka dni później, od piątku, 1 grudnia 2017.

Kolejnymi ośrodkami, w których będzie można „spróbować” pierwszego śniegu będą stacje Alpe Cermis i region Bellamonte – Alpe Lusia.

Dzięki uruchomieniu kolei Col Margherita, od weekendu 25-26 listopada otwarte będą trasy na Passo San Pellegrino w Val di Fassa.

W Carezza wyciągi ruszą od 2 grudnia, podczas gdy wszystkie pozostałe ośrodki w Val di Fassa ruszą 6 grudnia 2017.

Turyści wybierający się do Trentino w weekend 25 – 26 listopada będą również mieli możliwość pojeżdżenia na Paganelli. (TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics