ASEAN Tourism Forum stawia na nowoczesność i technologię
Aktualnosci Azja BIZNES Brunei

ASEAN Tourism Forum stawia na nowoczesność i technologię

ASEAN Tourism Forum 2020, najważniejsze wydarzenie branży turystycznej w regionie Azji i Pacyfiku odbywa się tym razem w Brunei. Dato Ali Apong, minister turystyki Brunei Darussalam przywitał zgromadzonych gości i uczestników forum oraz targów podczas oficjalnej ceremonii otwarcia. Forum zaszczycili swoją obecnością ministrowie turystyki krajów ASEAN, przewodniczący narodowych organizacji turystycznych oraz przedstawiciele rządu Brunei.

Tematem tegorocznego forum jest dynamika rozwoju przemysłu turystycznego, innowacji i technologii, a przede wszystkim jej wpływu na rozwój sektora. Wśród najbardziej nośnych tematów znalazła się turystyka cyfrowa, a w jej zakresie wykorzystanie aplikacji na urządzenia mobilne, atrakcje oferujące wirtualną czy rozszerzoną rzeczywistość czy po prostu rezerwacje online i zakupy przez internet.

Minister Apong podkreślał wzrost turystyczny, jakiego kraje ASEAN doświadczają w ostatniej dekadzie. W samym tylko 2019 roku region przyjął ponad 133 miliony zagranicznych turystów. Minister zwrócił jednak uwagę na wyzwania, które stoją przed poszczególnymi krajami, między innymi w kontekście przygotowania miejsc turystycznych na takie liczby zwiedzających czy także stan infrastruktury.

39. edycja ASEAN TOURISM FORUM rozpoczęła się 14 stycznia 2020 roku w Brunei Darussalam.

Forum Turystyki ASEAN (ATF) to wspólne przedsięwzięcie mające na celu promocję regionu Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) jako jednego celu podróży turystycznych. W tym dorocznym wydarzeniu biorą udział wszystkie dziesięć państw członkowskich ASEAN: Brunei Darussalam, Kambodża, Indonezja, Laos, Malezja, Mjanma, Filipiny, Singapur, Tajlandia i Wietnam.
Każdego roku gospodarzem ATF jest inne z państw członkowskich. Wydarzenie to zostało zainaugurowane w Malezji w 1981 roku. Poza samym forum w Brunei Darussalam odbędą się również targi turystyczne TRAVEX, podczas których wystawcy z krajów ASEAN przedstawiąswoją ofertę międzynarodowym i lokalnym nabywcom oraz mediom.
Myślą przewodnią organizacji turystycznych krajów ASEAN jest „Razem w kierunku następnej generacji podróży”.

Program

Towarzyszące Forum targi TRAVEX to biznesowe serce przedsięwzięcia. ATF TRAVEX to najdłużej organizowana coroczna impreza handlowa związana z turystyką rekreacyjną ASEAN, prezentująca największą liczbę sprzedawców z krajów ASEAN. To coroczne wydarzenie, organizowane podczas ATF, obejmuje wszystkie sektory przemysłu turystycznego 10 państw członkowskich. Kluczowym elementem ATF TRAVEX są trzydniowe targi turystyczne i spotkania biznesowe – dedykowana platforma dla dostawców usług turystycznych w całym regionie, aby badać możliwości biznesowe z międzynarodowymi nabywcami i odwrotnie. Inne atrakcje ATF TRAVEX obejmują wycieczki przed pokazem w dniach 13 i 14 stycznia 2020 roku, mnóstwo obiadów, kolacji i uroczystości trwających przez wszystkie trzy dni wydarzenia od 14 do 16 stycznia 2020 roku, a także wycieczki po pokazach do znanych miejsc w Brunei od 17 stycznia 2020 r.

Informacje o ATF

Wydarzenie w liczbach przedstawia się następująco: 263 delegatów, 150 stoisk firm i nieruchomości w 10 krajach ASEAN, powierzchnia wystawiennicza: 5200 m2.
Wśród wystawców znaleźć można linie lotnicze, wypożyczalnie samochodów/operatorów autokarów, organizatorów konwencji/wystaw, hotel, biura podróży, narodowe organizacje turystyczne, parki tematyczne i wiele więcej.

ATF 2020 to również szeroki udział mediów z 21 krajów, a wśród nich Australia, Bahrajn, Jordania, Singapur czy Tajlandia. Nie zabrakło również przedstawicieli Polski.

Azja na pierwszym miejscu

Wśród uczestników ATF znajdują się również handlowcy zaproszeni w ramach programu Hosted Buyers. Reprezentują oni 43 kraje. Najwięcej kupców spoza Brunei jest z Chin (11%), Filipin (7%), Singapuru (6%) i Indii (6%). Zdecydowanie najwięcej kupców przyjeżdża z regionu Azji i Pacyfiku, z Europy jest ich niecała jedna trzecia. Nabywcy z kontynentu amerykańskiego to zaledwie 4%.
Program obfituje w interesujące aktywności – wycieczki przed i po wydarzeniu, spotkania Ministrów Turystyki Krajów ASEAN, oficjalne lunche organizowane przez organizacje turystyczne poszczególnych krajów oraz ciekawe panele. Nic tylko oglądać i słuchać!

Więcej o ASEAN TOURISM FORUM przeczytacie tutaj

ATF TRAVEX 2020 Opened in Brunei Darussalam

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: