Łódź gospodarzem wiosennego posiedzenia ECTAA
Aktualnosci BIZNES Polska

Łódź gospodarzem wiosennego posiedzenia ECTAA

Półroczne spotkanie Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) odbędzie się w czerwcu 2019 roku w Łodzi. Jest to trzecie co do wielkości miasto w Polsce i najlepszy przykład tego, jak skutecznie ożywić przestrzeń miejską. Łódź, zwana polskim Manchesterem, przez lata kojarzyła się z przemysłem tekstylnym.

W ostatnich latach wiele zainwestowano w renowację przestrzeni postindustrialnych, aby zmienić miasto w atrakcyjną destynację. Dziś Łódź cechuje się piękną secesyjną architekturą, fascynującymi rzeźbami i pomnikami, bogatą historią, licznymi muzeami i najsłynniejszą polską szkołą filmową. Miasto Łódź pojawiło się także w najnowszym rankingu Lonely Planet’s Best in Travel 2019.

Oficjalne ogłoszenie lokalizacji wiosennego posiedzenia miało miejsce podczas półrocznego spotkania ECTAA w Jerozolimie, odbywającego się w dniach 6-7 grudnia 2018 r. W spotkaniu udział wzięła Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego i Usług Elżbieta Bieńkowska oraz prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska.
W półrocznych spotkania ECTAA uczestniczą delegaci CEO i prezesi krajowych stowarzyszeń biur podróży i organizatorów turystyki z całej Europy.

– Wybór Łodzi na gospodarza kolejnego spotkania ECTAA to dla europejskich biur podróży szansa na poznanie nowego punktu na mapie turystycznej oraz przekonania ich o potencjale Łodzi jako miejsca wartego odwiedzenia – podkreśla Paweł Niewiadomski, prezes ECTAA.

***
Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) to stowarzyszenie zrzeszające samorządy gospodarcze 30 krajów europejskich, w tym 27 członków Unii Europejskiej. W sumie reprezentuje ok. 70 tys. agentów turystycznych i organizatorów turystyki. Dodatkowo status członków międzynarodowych mają w tej chwili cztery kraje: Izrael, Malezja, Maroko i Tunezja.

źródło: PIT

zdjęcie tytułowe: Urząd Miasta Łodzi

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics