Austria Europa Tyrol

Majówka bez tłumów w górach? Tyrol, austriacki Region w Alpach zaprasza!

Tyrol_wiosenne wedrowki. Fot. Mia Maria Knoll

Tyrol  ponad 200 lat turystycznej tradycji.  Ten Region jest położony zaledwie 8 godzin jazdy autostradami z Polski – dlatego warto brać go pod uwagę, jako cel nadchodzącej majówki i wolnych dni. Tyrolczycy przykładają ogromną wagę do tego, by uniknąć pazernej komercjalizacji  turystyki i wierzą w siłę autentycznego piękna. Ten Region szczególnie ceni polskich turystów, którzy szanują luksus niezatłoczonych szlaków górskich, nieskażoną czystość alpejskich rzek i miasteczka, w których turystyka nie wyparła  lokalnego życia. Tu największe bogactwo to natura – dlatego hotele i pensjonaty szczycą się tym, że zbudowane są z wykorzystaniem jedynie naturalnych, lokalnych surowców .

Jaki plan na wiosenne 5 dni w Tyrolu? Tyrolska wiosna to słońce, temperatury zazwyczaj wyższe niż w Polsce są optymalne do korzystania z górskich spacerów czy zwiedzania  miast. Z pewnością Innsbruck – stolica Regionu to  prawdziwa wizytówka Tyrolu – poznamy to miasteczko akademickie położone wzdłuż rzeki Inn, warto też wybrać się na spacer po Starym Mieście, zobaczyć  Złoty Dach oraz pobliski Zamek Ambras. Innsbruck to także doskonała baza wypadowa na wycieczki górskie. Do dyspozycji mamy ciekawe szlaki piesze czy wycieczki na górskich rowerach elektrycznych z przewodnikiem!

Tyrol_jezioro Achensee Neusser. Fot. Peter_Keine Ortsangabe

Co dalej? Dla miłośników narciarstwa majówka w Tyrolu to również niezwykła szansa na jazdę na nartach w słońcu! Na narciarzy nadal czekają  ośrodek narciarski w Ischgl oraz ośrodki narciarskie na pięciu lodowcach – Stubai, Kaunertal, Hintertux, Soelden i Pitztal.

Tyrol_Wiosenne narty na lodowcu. Fot. arch. redakcji

A jeśli nie narty – to może morze?

Nie, Tyrol nie ma dostępu do morza, ale ma za to inny, niezwykły skarb – górskie jezioro, które nazywa Morzem Tyrolu. Achensee   to przepiękne jezioro w dolinie Alp, gdzie można odpocząć i cieszyć się pięknymi widokami. Achensee położone jest zaledwie godzinę drogi samochodem z Innsbrucka. W majówkę można zrelaksować się tu na brzegu jeziora, wypożyczyć łódki lub kajaki, albo wybrać się na wędrówkę jednym z wielu szlaków turystycznych. W okolicy jeziora znajduje się też niezwykłe muzeum górskie prezentujące historię wydobywania z okolicznych gór olejów mineralnych, z których do dziś wytwarza się naturalne kosmetyki.

Tyrol_jezioro Achensee. Fot. TirolWerbung Aichner Bernhard

Szczegóły pobytu warto zaplanować korzystając z wyszukiwarki przygotowanej specjalnie dla turystów z Polski www.tyrol.pl

Przykładowy i sprawdzony plan pobytu:

  1. Przyjazd do Tyrolu – Innsbruck i okolice – (1 nocleg i 1 dzien)
  2. Narty – jeden z lodowców lub jezioro Achensee (spacery, muzeum oleju skalnego, rejs po jeziorze) – (1 nocleg w okolicach ośrodka narciarskiego lub jeziora Achensee lub pozostajemy w Innsbrucku i mamy wycieczkę na 1 dzien)
  3. Trekking lub elektyczne rowery górskie z przewodnikiem (1 nocleg w Innsbrucku i 1 dzien w górach)  – posiłki w górskich schroniskach na szlaku (wyjątkowe, tradycyjne dania tyrolskie)
Fot. Mathaeus Gartner
Kaisergebirge Naturerlebnis (c). Fot. Mathaeus Gartner

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: