LIFESTYLE Ludzie

Nick Vujicic.  Podróż w głąb siebie…

Nick Vujicic.  Podróż w głąb siebie…

By Elżbieta Pawełek

Brak rąk i nóg nie jest największym ograniczeniem. Nick bez nich dobrze sobie radzi – najsłynniejszy mówca motywacyjny na świecie odwiedził ponad 70 krajów, przemawiał do ponad dwóch miliardów ludzi, prowadzi 36 kanałów na You Tube, a w social mediach śledzi go kilkanaście milionów osób. 

„Nie znam drugiego człowieka bez rąk i nóg, który wspiąłby się na taki szczyt. To niesamowity sukces”, mówił Nick Vujicic, australijski mówca motywacyjny  serbskiego pochodzenia,  na konferencji pt. Moc Bez Ograniczeń w warszawskim hotelu Marriott . Sala pękała w szwach, zaś wszyscy, dla których zabrakło miejsc, mogli oglądać transmisję ze spotkania online.  Nick wystąpił z bardzo osobistym przekazem, mówił,  jak  pokonywał życiowe przeszkody,  walczył z depresją i myślami samobójczymi, kiedy nie mógł zaakceptować swojej ułomności. I jak przełamał swoje lęki. 

Jego choroba, zespół tetra-amelia, czyli wrodzony brak kończyn, nie odebrała mu jednak marzeń. „Nie masz kończyn , ale masz głowę”,  powtarzał mu ojciec, który nauczył go, jak zarabiać pieniądze. Jako nastolatek Nick posiadał już 4 tys. USD , w wieku 19 lat kupił swój pierwszy dom, ale jego celem było zostać milionerem w wieku 20 lat. „Przeszkody nie są barierami, są tylko wyzwaniami, a porażki są  lekcjami. Kiedy poniesiesz porażkę, to spójrz sobie w oczy przed lustrem i powiedz sobie coś pozytywnego. Ale musisz wziąć odpowiedzialność za to, co masz w swojej głowie”,  mówił do zgromadzonej sali. „Kiedy masz kryzys i depresję, to zapisz sobie krótkoterminowe cele. To najlepsze, co możesz zrobić. A potem stawiaj jeden krok za drugim, oswajaj małe cele i wykreślaj je ze swojej listy.  Twoje przeszkody możesz zamienić w swoje możliwości”. 

„Mowa Nicka była niezwykle przejmująca,  ale i szalenie inspirująca. Jeżeli on poradził sobie z tak wielkimi przeszkodami w życiu, próbą samobójczą w wieku 10 lat, brakiem rąk i nóg, biedą i wykluczeniem,  to jak każdy z nas miałby sobie nie poradzić z przeszkodami”,  powiedział Łukasz Milewski, prekursor polskiego mentoringu, który zaprosił Nick Vujicica do Polski. Dodał też, że „ Nick idąc za radą rodziców, użył swojego mózgu i zaczynał w takich branżach jak nieruchomości, czy giełda. W wieku 27 lat został milionerem, ale cały czas pomagał potrzebującym, wspierał finansowo młodzież w innych krajach i tego samego uczy teraz swoje dzieci. Odkrył  u siebie talent mówcy motywacyjnego, ma  niebywałą charyzmę, dzięki czemu inspiruje miliony ludzi na całym świecie. Został sobą i zbudował wymarzone życie u boku cudownej żony, ma czwórkę wspaniałych dzieci, żegluje i prowadzi w tej chwili 14 biznesowych projektów”.  

Nick udowadnia, że nie ma barier, których nie da się pokonać. Wystąpił w słynnym filmie pt. „Cyrk Motyli”, jest autorem światowego bestsellera „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń” i zgromadził ponad 10 milionów fanów jedynie na Facebooku. Spotkanie z nim pokazało, jak radzić sobie z kryzysami, niepewnością w obecnych trudnych czasach. „Jeśli przeszkody związane są z lękiem, to można je pokonać. Nie mam kończyn i wiem, że to się nie zmieni, ale na wszelki przypadek trzymam parę butów w szafie”, zażartował na koniec.  „Ale jeśli odniesiecie sukces, nie zapomnijcie, że kiedyś byliście biedni”. 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: