LIFESTYLE Ludzie

Nick Vujicic.  Podróż w głąb siebie…

Nick Vujicic.  Podróż w głąb siebie…

By Elżbieta Pawełek

Brak rąk i nóg nie jest największym ograniczeniem. Nick bez nich dobrze sobie radzi – najsłynniejszy mówca motywacyjny na świecie odwiedził ponad 70 krajów, przemawiał do ponad dwóch miliardów ludzi, prowadzi 36 kanałów na You Tube, a w social mediach śledzi go kilkanaście milionów osób. 

„Nie znam drugiego człowieka bez rąk i nóg, który wspiąłby się na taki szczyt. To niesamowity sukces”, mówił Nick Vujicic, australijski mówca motywacyjny  serbskiego pochodzenia,  na konferencji pt. Moc Bez Ograniczeń w warszawskim hotelu Marriott . Sala pękała w szwach, zaś wszyscy, dla których zabrakło miejsc, mogli oglądać transmisję ze spotkania online.  Nick wystąpił z bardzo osobistym przekazem, mówił,  jak  pokonywał życiowe przeszkody,  walczył z depresją i myślami samobójczymi, kiedy nie mógł zaakceptować swojej ułomności. I jak przełamał swoje lęki. 

Jego choroba, zespół tetra-amelia, czyli wrodzony brak kończyn, nie odebrała mu jednak marzeń. „Nie masz kończyn , ale masz głowę”,  powtarzał mu ojciec, który nauczył go, jak zarabiać pieniądze. Jako nastolatek Nick posiadał już 4 tys. USD , w wieku 19 lat kupił swój pierwszy dom, ale jego celem było zostać milionerem w wieku 20 lat. „Przeszkody nie są barierami, są tylko wyzwaniami, a porażki są  lekcjami. Kiedy poniesiesz porażkę, to spójrz sobie w oczy przed lustrem i powiedz sobie coś pozytywnego. Ale musisz wziąć odpowiedzialność za to, co masz w swojej głowie”,  mówił do zgromadzonej sali. „Kiedy masz kryzys i depresję, to zapisz sobie krótkoterminowe cele. To najlepsze, co możesz zrobić. A potem stawiaj jeden krok za drugim, oswajaj małe cele i wykreślaj je ze swojej listy.  Twoje przeszkody możesz zamienić w swoje możliwości”. 

„Mowa Nicka była niezwykle przejmująca,  ale i szalenie inspirująca. Jeżeli on poradził sobie z tak wielkimi przeszkodami w życiu, próbą samobójczą w wieku 10 lat, brakiem rąk i nóg, biedą i wykluczeniem,  to jak każdy z nas miałby sobie nie poradzić z przeszkodami”,  powiedział Łukasz Milewski, prekursor polskiego mentoringu, który zaprosił Nick Vujicica do Polski. Dodał też, że „ Nick idąc za radą rodziców, użył swojego mózgu i zaczynał w takich branżach jak nieruchomości, czy giełda. W wieku 27 lat został milionerem, ale cały czas pomagał potrzebującym, wspierał finansowo młodzież w innych krajach i tego samego uczy teraz swoje dzieci. Odkrył  u siebie talent mówcy motywacyjnego, ma  niebywałą charyzmę, dzięki czemu inspiruje miliony ludzi na całym świecie. Został sobą i zbudował wymarzone życie u boku cudownej żony, ma czwórkę wspaniałych dzieci, żegluje i prowadzi w tej chwili 14 biznesowych projektów”.  

Nick udowadnia, że nie ma barier, których nie da się pokonać. Wystąpił w słynnym filmie pt. „Cyrk Motyli”, jest autorem światowego bestsellera „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń” i zgromadził ponad 10 milionów fanów jedynie na Facebooku. Spotkanie z nim pokazało, jak radzić sobie z kryzysami, niepewnością w obecnych trudnych czasach. „Jeśli przeszkody związane są z lękiem, to można je pokonać. Nie mam kończyn i wiem, że to się nie zmieni, ale na wszelki przypadek trzymam parę butów w szafie”, zażartował na koniec.  „Ale jeśli odniesiecie sukces, nie zapomnijcie, że kiedyś byliście biedni”. 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics