Wietnam wygrywa 15 nagród turystycznych ASEAN
Aktualnosci Azja BIZNES Wietnam

Wietnam wygrywa 15 nagród turystycznych ASEAN

Wietnam zdobył 15 nagród turystycznych ASEAN podczas ceremonii zorganizowanej w ramach Forum Turystyki ASEAN (ATF), która odbyła się 18 stycznia w mieście Ha Long, północnym portowym mieście Quang Ninh.

Nagrody obejmują takie dziedziny jak turystyka środowiskowa zakwaterowanie rodzinne, spa oraz usługi czystości. Pod szyldem“ASEAN: The Power of One”, ATF obejmuje ponad 20 działań i wydarzeń, przy udziale ponad 2000 delegatów z ministerstw turystyki i agencji ASEAN, Światowej Organizacji Turystyki i innych międzynarodowych organizacji oraz stowarzyszeń turystycznych.

Wydarzenie otworzyło możliwości dla współpracy i promocji kultur i narodów krajów członkowskich ASEAN wraz z międzynarodowymi partnerami. Wietnam zaproponował także zwiększenie roli dziedzictwa narodowego w turystyce ASEAN, w erze cyfrowej.

Delegaci przyjęli także wspólne stanowiska dotyczące współpracy i rozwoju turystyki zarówno w ramach ASEAN, jak i między grupą a jej partnerami, w tym konkretnych programów współpracy. Przedstawiciele krajów członkowskich wysoko ocenili wysiłki podejmowane przez Wietnam i prowincję Quang Ninh, w której znajduje się uznana przez UNESCO zatoka Ha Long, na której odbywa się forum ATF2019.

Wietnam już po raz drugi gościł ATF, pierwsze w 2009 roku pod hasłem „Turystyka ASEAN: dążenie do nowej jakości”.

Na ceremonii zamknięcia Minister Kultury, Sportu i Turystyki Wietnamu, Pan Nguyen Ngoc Thien przekazał Brunei przywilej goszczenia ATF 2020.

(TC)

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: