Tunezyjczycy świętują 20-lecie powstania biura w Warszawie
Aktualnosci Tunezja

Tunezyjczycy świętują 20-lecie powstania biura w Warszawie

W ubiegłą środę, 23.11.2016r. miały miejsce obchody 20-ej rocznicy powstania biura Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Warszawie. Wydarzenie, które swoim honorowym patronatem objęła pani Salma Elloumi Rekik, Minister Turystyki i Rzemiosła Tunezji odbyło się w warszawskim Hotelu Bellotto.

Podczas uroczystej ceremonii Pani Minister zwracała uwagę na długoletnią współpracę w zakresie obustronnej wymiany turystycznej pomiędzy Polską i Tunezją. Podkreśliła także, że po ostatnich zamachach terrorystycznych, podjęte zostały nadzwyczajne środki w celu poprawy bezpieczeństwa turystów i obecnie w Tunezji jest bezpiecznie. Przemawiający na ceremonii Pan Dawid Lasek, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki zauważył, że Tunezja jest bardzo ważnym i lubianym kierunkiem dla polskich turystów. Szczególnie istotny jest fakt, iż kraj ma bardzo wiele do zaoferowania za stosunkowo niskie pieniądze i Polsce bardzo zależy na kontynuowaniu współpracy w zakresie wymiany turystycznej z Tunezją.

W dalszej części ceremonii, swoje wyprawy do kraju pachnącego jaśminem wspominali sławni przyjaciele Tunezji, m.in. podróżnicy Elżbieta i Andrzej Lisowscy, Anna i Krzysztof Kobusowie, Anna Janowska, Dariusz Łasut i piosenkarka Lidia Kopania. Wystąpiła także dawno nie widziana Magda Femme. Była wokalistka Ich Troje, zaprezentowała utwór „Do gwiazd” stworzony do najnowszego teledysku artystki, który nagrany został właśnie w Tunezji. Galę uświetnili także celebryci Anna Powierza, Aleksandra Szwed i Monika Jarosińska.

Na zakończenie odbyła się kolacja z daniami kuchni tunezyjskiej i zabawę taneczną w klimacie Tunezji (TC)

Zdjęcia: TravelCompass.pl

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics