Branża turystyczna pomaga Ukrainie
Aktualnosci Polska Ukraina

Branża turystyczna pomaga Ukrainie

Wojna w Ukrainie wyzwala w Polakach pokłady niezwykłej empatii i możemy być z tego faktu dumni! Chcemy pomagać i szeroko otwieramy serca na potrzeby walczącej Ukrainy oraz uchodźców, którzy nie mogąc walczyć szukają schronienia w Polsce. Tysiące osób przywożonych z granicy polsko-ukraińskiej, mnóstwo miejsc noclegowych dla tych osób, tony zebranych ubrań, lekarstwa, materiałów wszelkiej potrzeby – w pomoc Ukrainie bandycko napadniętej przez Rosję, w pomoc dla setek tysięcy uchodźców zaangażowała się cała szeroko rozumiana branża turystyczna w Polsce: przewoźnicy, hotelarze, biura podróży, przewodnicy, piloci, restauratorzy, animatorzy, samorządy terytorialne, organizacje i izby turystyczne.

Od pierwszego dnia napaści Rosji na Ukrainie trwa akcja pomocy branży turystycznej dla zarówno uchodźców z Ukrainy, jak i tych, którzy zostali na niej. Akcję zainicjowała Turystyczna Organizacja Turystyczna, która na swojej stronie fb wczoraj doniosła, że dzięki akcji przewieziono autokarami 1623 osoby, za granicę wysłano 23 auta osobowe, zakwaterowano 972 osoby. Od wczoraj te liczby na pewno znacznie wzrosły. TOO koordynuje też akcję informacyjno – logistyczną.
Noclegów udzielają uchodźcom obiekty w całej Polsce: hostele, schroniska górskie, kwatery prywatne, sieci hotelowe, wielkie hotele, hotele SPA, pensjonaty. Przewoźnicy autobusowi oferują transport znad granicy – autobusami, busami. PKP wozi uchodźców za darmo po całym kraju. Piloci przewodnicy pomagają logistycznie, często jako tłumacze. Animatorzy pomagają przetrwać zły czas dzieciom z Ukrainy. Organizacje turystyczne, biura zamieniają swoje siedziby w punkty zbiórki darów, centra informacyjne i logistyczne.

Bardzo szybko do akcji pomocy włączyła się praktycznie cała branża turystyczna. Nie sposób tutaj wymienić wszystkich udzielających pomocy. Na podsumowanie przyjdzie czas (oby jak najszybciej), ale już możemy napisać – polska branża turystyczna zdaje bardzo ciężki egzamin w bardzo ciężkim czasie. Branża zdziesiątkowana kadrowo, zdemolowana finansowo i psychicznie w ostatnich dwóch latach, zmobilizowała się fantastycznie i działa na rzecz innych. Na bok poszły rozmyślania o marży, umowach, zyskach i statystykach. Branża pokazała wielkość i że wszyscy jesteśmy turystyką niezależnie od wielkości firmy.

Ważne strony: www.turystykaukrainie.plhttps://pomagamukrainie.gov.pl/

źródło: mat. prasowe

 

Post Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Verified by ExactMetrics